Dvanáct mšenských policistů od února vede Martin ŠnýdrMartin Šnýdr, šéf mšenských policistů

Mšenští policisté mají po téměř dvaceti letech nového šéfa. Ve funkci vedoucího obvodního oddělení vystřídal Jana Zabilanského, který odešel na sklonku loňského roku do penze, policista Martin Šnýdr. Ten do Mšena přišel z obvodního oddělení v Kostelci nad Labem. Několik dní se nyní bude seznamovat s regionem a mšenskými policisty.

„Na oddělení ve Mšeně jsem byl pouze jednou před lety, když jsme s pořádkovou jednotkou zajišťovali závody na ploché dráze,“ řekl včera pro Deník Martin Šnýdr, který žije v nedalekém Řepíně. „V rámci služeb si s každým policistou promluvím a vyslechnu si případné návrhy na změny,“ doplnil. Nominace na post vedoucího mšenské policie si Martin Šnýdr váží a nabídku přijal s potěšením. „Beru to jako zásluhy za svou práci,“ poznamenal policista.

Martin Šnýdr začínal před jedenácti lety na obvodním oddělení v Kralupech nad Vltavou, kam nastoupil jako řadový policista. Po šesti letech přestoupil do Prahy na službu kriminální policie a vyšetřování, kde působil jako vyšetřovatel na odboru hospodářské kriminality. Kvůli stěhování pak přešel k mělnické kriminálce, kde zůstal do roku 2008. „Pak jsem působil jako v Kostelci nad Labem jako zástupce vedoucího oddělení a nyní přecházím právě do Mšena,“ popsal svůj kariérní postup v policejním sboru Šnýdr.

Nový šéf policejní služebny ve Mšeně by chtěl navázat na dobrou pověst tamních strážců zákona. „Mšenské oddělení patřilo s objasněností případů vždy mezi ta lepší, takže bych rád v tomto směru pokračoval. Budu se snažit, aby objasněnost trestné činnosti byla přinejmenším stejná, ale i lepší, protože je pořád co zlepšovat,“ poznamenal Šnýdr a dodal, že k případným změnám přistoupí, až se s oddělením seznámí.

Policistům první únorový den představil nového šéfa vedoucí územního odboru vnější služby mělnické policie Ivan Žučenko. „Funkci zástupce vedoucího oddělení v Kostelci nad Labem vykonával Martin Šnýdr velmi dobře. Podílel se na tom, že Kostelec dosahuje v poslední době velmi dobrých výsledků, proto jsme ho oslovili, jestli by měl o funkci vedoucího mšenského oddělení zájem,“ vysvětlil Žučenko a připomněl, že na obsazení postu zástupce vedoucího kosteleckého oddělení bude vypsáno výběrové řízení.

Místa šéfů oddělení jsou podle Žučenka obsazována dvěma způsoby. Buď je policista do funce dosazen na základě výběrového řízení nebo je vybrán podle pracovních schopností. „Pokud není uchazeč z řad našich policistů, musí se vypsat výběrové řízení, aby byl na vlastní žádost do funkce vybrán. Je samozřejmě lepší, když si můžeme vybrat,“ doplnil šéf mělnických policistů.

Jiří Říha, Mělnický deník