Pobyt v Jizerských horáchOzdravný pobyt na lyžích i snowboardu

V neděli 1. února jsme se za krásného slunečného počasí rozjeli společně s 33 dětmi již po čtvrté do Jizerských hor, přesněji do Českého Šumburku. Ihned po příjezdu jsme se ubytovali v útulném penzionu s názvem Ruzyně, ve kterém nás čekalo velmi příjemné ubytování (nově vymalované pokoje) i kuchyně. Také jsme se těšili na sjezdovku u penzionu o délce 520 metrů, kterou jsme měli možnost poprvé vyzkoušet v loňském roce.

První den nás na sjezdovce přivítalo pěkné počasí a především ochotný pan vlekař, který hlavně nováčky seznámil s pravidly chování na sjezdovce a vleku. Po tomto „školení“ jsme lyžaře a snowboardisty rozdělili podle výkonnosti a hurá na svah. I v tomto roce jsme mezi sebou měli 6 lyžařů – začátečníkNa horách bylo fajnů a 2 snowboardisty úplné nováčky, ale stačilo jedno dopoledne a zkušenosti instruktorů, aby nováčci zvládli lyžařské i snowboardové základy. A odpoledne již s větší jistou a s méně pády sjížděli svah spolu s ostatními, avšak stále ještě pod bedlivým dozorem instruktorů. Na lyžích i prknech děti pilně trénovaly každý den, aby své lyžařské umění předvedly při tradičním závodě ve slalomu.

Večery jsme společně trávili při různých hrách a soutěžích, zařadili jsme např.: parodie na televizní reklamy, velmi povedené výkony děti předvedly při pantomimickém ztvárnění pohádek. Známou pohádku „O veliké řepě“ předvedli i sami instruktoři a svým vystoupením sklidili od dětí velký potlesk. Za pěkné výkony na lyžích i na snowboardech  byli v poslední karnevalový večer všichni zúčastnění oceněni diplomem, sladkou odměnou a ti nejlepší obdrželi i medaili. V závěru karnevalové diskotéky byli odměněni nejlepší a nejvytrvalejší tanečníci a Večery patřily hrámnejhezčí masky, dále jsme vyhodnotili nejlépe a nejhůře uklizené pokoje v bodování čistoty. Po prodloužené večerce a odmaskování všichni příjemně unaveni uléhali s pocitem zajímavě prožitého ozdravného pobytu.

Páteční dopoledne jsme se po snídani naposledy vydali na 30 metrů vzdálenou sjezdovku, abychom si ještě několikrát sjeli svah a zopakovali si všechny naučené lyžařské dovednosti. Po návratu ze sjezdovky nás čekalo balení, úklid pokojů a poslední oběd. Po vydatném obědě jsme se rozloučili nejen s pracovníky penzionu, se sjezdovkou, ale i s krásně zasněženými Jizerskými horami, nasedli do autobusu a ujížděli k domovu. Avšak za rok se těšíme na shledanou, opět v době jarních prázdnin (14. – 18. 2. 2011).

Hana Nečasová