Vánoční dny zastihly mVánoční turnaj ve stolním tenisušenské sportovce v plné aktivitě

Stolní tenisté zaplnili tělocvičnu
Stolní tenisté Sportovního klubu ve Mšeně pořádali na Boží hod tradiční vánoční turnaj. V tělocvičně mšenské základní školy bojovali na třech stolech hráči registrovaní i volně příchozí. Registrovaných hráčů se sešlo devět a dalších stolních tenistů, mezi které patřily i tři zástupkyně něžného pohlaví, patnáct. V kategorii registrovaných se umístil na první pozici Zdeněk Bízek, na druhém místě skončil Petr Malý a bronzový byl Václav Kummer, který loni ve Mšeně vybojoval zlato. Z neregistrovaných obsadil stejně jako v loňském roce první místo Jiří Karabáček, na druhé pozici skončil hráč Petr Mansfeld a třetí místo vybojoval Hynek Tříška.

Vánoční turnaj ve stolním tenisuVÝSLEDKY
REGISTROVANÍ – skupina A: Kummer – Bízek 3:1, Kůtek 3:0, Živec 3:0, Bízek – Kůtek 3:1, Živec 3:0, Kůtek – Živec 1:3. Pořadí: 1. Kummer 3, 2. Bízek 2, 3. Živec 1, 4. Kůtek 0.
Skupina B: Malý – Babák 3:2, Koloc 3:0, Kovacs 3:1, Vaněk 3:1, Babák – Koloc 3:1, Kovacs 3:1, Vaněk 3:1, Koloc – Kovacs 0:3, Vaněk 3:0, Kovacs – Vaněk 3:0. Pořadí: 1. Malý 4, 2. Babák 3, 3. Kovacs 2, 4. Koloc 1, 5. Vaněk 0.

O 1.–8. místo, čtvrtfinále:
Kummer – Koloc 3:0, Bízek – Kovacs 3:2, Babák – Živec 3:0, Malý – Kůtek 3:2. Semifinále: Bízek – Kummer 3:1, Malý – Babák 3:1. O 3. místo: Kummer – Babák 3:2. Finále: Bízek – Malý 3:1. Celkové pořadí: 1. Bízek, 2. Malý, 3. Kummer, 4. Babák, 5.–8. Koloc, Kovacs, Živec, Kůtek.

NVánoční turnaj ve stolním tenisuEREGISTROVANÍ – skupina A: Karabáček – H. Nečasová 3:1, Kummerová 3:0, Koloc ml. 3:0, Kummerová – H. Nečasová 3:2, Koloc ml. 3:2, H. Nečasová – Koloc ml. 2:3. Pořadí: 1.Karabáček 3, 2. Kummerová 2, 3. Koloc ml. 1, 4. H. Nečasová 0. Skupina B: R. Mansfeld – Šledr 3:1, Nečas 3:1, Šledr – Nečas 0:3. Pořadí: 1. R. Mansfeld 2, 2. Nečas 1, 3. Šledr 0. Skupina C: J. Mansfeld – Valeš 3:0, P. Mansfeld 3:0, Háze 3:0, P. Mansfeld – Valeš 3:0, Háze 3:1, Valeš – Háze 3:0. Pořadí: 1.J. Mansfeld 3, 2. P. Mansfeld 2, 3. Valeš 1, 4. Háze 0. Skupina D: Tříška – Jiřický 3:0, Patočka 3: 0, R. Nečasová 3:2, Jiřický – Patočka 3:0, R. Nečasová 3:0, Patočka – R. Nečasová 3:0. Pořadí: 1. Tříška 3, 2. Jiřický 2, 3. Patočka 1, 4. R. Nečasová 0.

O 1. – 8. místo, čtvrtfinále: Karabáček – Jiřický 3:0, J. Mansfeld – Nečas 3:0, P. Mansfeld – R. Mansfeld 3:1, Tříška – Kummerová 3:0. Semifinále: Karabáček – J. Mansfeld 3:0, P. Mansfeld – Tříška 3:2. O 3. místo: Tříška – J. Mansfeld 3:2. Finále: Karabáček – P. Mansfeld 3:1. Celkové pořadí: 1. Karabáček, 2. P. Mansfeld, 3. Tříška, 4. J. Mansfeld, 5.–8. Jiřický, Nečas, R. Mansfeld, Kummerová.

O 9. – 16. místo, čtvrtfinále: Koloc ml. – R. Nečasová 3:0, J. Mansfeld st. – Valeš 3:0, Háze – Šledr 3:1, Patočka – H. Nečasová 3:2. Semifinále: J. Mansfeld st. – Koloc ml. 3:0, Patočka – Háze 3:0. Finále: J. Mansfeld st. – Patočka 3:0. Celkové pořadí: 9. J. Mansfeld st., 10. Patočka, 11.–12. Háze, Koloc ml., 13.–16. R. Nečasová, Valeš, Šledr, H. Nečasová.

Vánoční florbalVánoční florbalSokolovna patřila florbalu
V sobotu 26. 12. 2009 se uskutečnil v sokolovně ve Mšeně vánoční florbalový turnaj. Místní amatérský klub uspořádal podnik, na který se přihlásilo 10 týmů. Ty byly složeny ze 4 hráčů, hrálo se dvakrát po 3 minutách. Družstva byla rozdělena do dvou skupin po 5 týmech, tři nejlepší postupovaly do finále. V náročném finálovém souboji nakonec vyhrálo mužstvo Bombardino, za které hráli Jan Valeš, Milan Čepelka, Jiří Mansfeld a Jiří Chmelík, kteří udolali loňské vítěze El Jimadors (Adam Kovadlinka, Jakub Vaněk, Hynek Tříška a Jakub Švec) poměrem 1:0. Třetí skončil mladý Škoda team (Zdeněk Kvapil, Tomáš Chmelík, Petr Vaněk, Kováč, Luboš Saska. Vítězové pak dostali pěkné poháry a věcné ceny. Závěrem bych chtěl poděkovat našim sponzorům – Lahůdky Libor Walter a Plzeňka Petra Martínková.
František Houžvic

Silvestrovský volejbalSilvestrovský volejbal
V sobotu 27. 12. v podvečer vystřídali na sále sokolovny hráče florbalu volejbaloví příznivci. Místní volejbalový oddíl se již několik let pravidelně schází na sklonku roku, aby společně s dalšími hráči zakončil volejbalovou sezonu. Pod vysokou sítí se sešlo na 30 sportovců, z nichž většina hraje volejbal na amatérské úrovni, ale ne všichni se pravidelně zabývají tímto sportem, dalšími hráči byli např. florbalisté, basketbalisté, fotbalisté, atleti z oddílu v Mladé Boleslavi a další.
Na tomto silvestrovském turnájku nejde o vítězství a nebojuje se o umístění a ceny, hlavním cílem setkání je samozřejmě volejbalová hra, ale také popovídání s přáteli, zhodnocení uplynulého sportovního roku a plány do roku nového. Nechybí ani nezbytný přípitek šampaňským o půlnoci a vůbec nikomu nevadí, že ještě není ten pravý silvestr 31. 12.
Půlnocí a přípitkem turnaj nekončí, kdo má ještě chuť a sílu hraje dál, nejvytrvalejší hráči vydrželi na sále sokolovny hrát až do čtvrté hodiny ranní. Doufám, že všem tento elán a chuť do sportování vydrží i po celý rok 2010. Všem sportovcům přeji v novém roce mnoho úspěchů a hlavně ZDRAVÍ!!!
Hana Nečasová

Kluci, holky, ale také dospěláci, přijďte si zasportovat!
Kam? No přece do sokolovny. Vyberte si z této nabídky oddílů: všestrannost – mladší žactvo + cvičení rodičů s dětmi – po + čt 17 – 18 h, starší žactvo – po + čt 18 – 19 h, cvičení žen – po + čt 20 – 21 h; volejbal pro dospělé – st + pá 19 – 21 h ; florbal pro kluky a holky- st 17,30 –19 h; lezecký oddíl pro děti – po + pá 16 – 17,30 h. Pokud byste  byli ochotni stát se cvičitelem či trenérem nějakého nového či stávajícího oddílu pro děti, mládež či dospělé, ozvěte se na tel. 777 862 331 (H. Nečasová).