Rozsvěcení vánočního stromu 2013Rozsvěcení vánočního stromu přilákalo na mšenském náměstí velkou návštěvu

Stalo se už tradicí, že se na našem náměstí počátkem adventu slavnostně rozsvěcuje vánoční strom. Zatímco v některých městech ČR k tomuto aktu došlo již v sobotu posledního listopadu, my ve Mšeně jsme si počkali až na první adventní neděli, která shodou okolností připadla na 1. prosince.
Rozsvěcení vánočního stromu 2013
Ještě se ani nezačalo stmívat a náměstí se již zaplnilo lidmi, malými i velkými. Zatímco ti první okukovali především stromeček a oslíka, dospělé překvapila letošní novinka – v prostoru kolem stromu se totiž objevil trh. Postačily jednoduché lavice, na nichž vystavili své výrobky mimo jiné také žáci ze zdejší základní školy. Rozsvěcení vánočního stromu 2013Originalita, půvab a svěžest – to jsou slova, která musela napadnout nakupující po spatření žákovských výtvorů. Vánoční dekorace ze sena, veselé polštářky, adventní svícínky, hřejivé a barvami zářící šály a spousta jiných milých drobností už v tuto chvíli jistě našla místo v domovech nejen mšenských občanů.
Rozsvěcení vánočního stromu 2013
Ke sváteční atmosféře přispěl i program. Dobrou atmosféru umocnila možnost ochutnat svařené víno a slané i sladké pečivo, které mezi lidmi roznášeli mladí pekařští „učni“ z cukrářského kroužku. Přichystat pěkné odpoledne a podvečer stálo všechny organizátory akce dost úsilí, ale stálo to za to. Myslím, že se nám podařilo na chvíli se zastavit a vstoupit s úsměvem do adventu. Přeji vám, ať jej prožijete co nejlépe.

text Vladislava Kaulerová Vaňková
foto Jiří Říha

(12/13)