Dvakrát ze základky
Noční škola osmáků
Noční škola se konala 1. – 2. 11. 2013 a začínala od 18:00 hod. před školou. Když jsme se sešli, paní učitelka nám odemkla vchod do školy a řekla, ať si jdeme dát do třídy hudební výchovy tašky a potřeby na spaní a kluci do relaxačního klubu. Upečené a nakoupené dobroty od rodičů jsme dali do kuchyňky na večeři a snídani.
Dvakrát ze základky
Když jsme se všichni sešli, šli jsme do učebny hudební výchovy. Kreslili jsme obřího netopýra, kterého jsme rozstříhali. Každý si vzal jeden kousek a vybarvil ho. Poté jsme šli na večeři do kuchyňky. Mezitím přijel náš diskžokej Jára a DJ Keri, kteří nám připravili veškerou aparaturu na diskotéku.
Dvakrát ze základky
Po jídle jsme šli do tělocvičny, kde začala diskotéka. V půlce přišla paní učitelka a rozdělila nás do dvojic, ve kterých jsme pak šli na bojovku. Musíme říct, že se bojovka povedla. Plnili jsme úkoly a občas jsme se lekli. Potom jsme se ještě vrátili na diskotéku, když došla poslední dvojice z bojovky, šlo se spát. Noční škola se MOC povedla a jsme za to moc vděční paní učitelce Klementové.

Kateřina Šestáková a Pavlína Pavlíková

Na návštěvě v planetáriu
8. a 9. třída jela dne 20. 11. 2013 do planetária v Praze. Od školy jsme vyjížděli v 8:00 hodin. Když jsme dorazili na místo, šli jsme asi 10 min a byli jsme v planetáriu, kde nám dali každému vstupenku. V té vstupence měl každý zaplacen simulátor jízdy po povrchu Měsíce a Marsu. A taky dokument s názvem Vesmírný ostrov Země.

Vešli jsme dovnitř, šli jsme si dát tašky a bundy do šatny. Poté jsme šli čekat frontu na simulátory. Když jsme se svezli, tak jsme si prošli výstavu o vesmíru a za chvilku začínal dokument o vzniku Země. Šli jsme do sálu a sedli na sedadla, která jsme měli na té vstupence popsaná.

Dokument byl velice zajímavý a poučný. Dozvěděli jsme se o tom, jak vznikají různé planety, galaxie, hvězdy, atd… Jakmile byl konec, vyzvedli jsme si bundy a tašky a odešli z planetária na parkoviště, kde na nás čekal autobus, který nás odvezl do Mšena ke škole.

Výlet se nám MOC líbil. A za vše jsme moc vděční panu Ing. Dvorščíkovi a paní Mgr. Klementové.

Kateřina Šestáková a Karolina Pucholtová

(12/13)