Veith Antonín (* 3. 1. 1793 České Budějovice † 19. 12. 1873 Liběchov), podnikatel mecenáš, podporovatel umění a kultury. Byl majitelem zámku Liběchov, který koupil jeho otec Jakub, vyučený tkadlec, od hraběte Huberta Pachty v roce 1801. Ze svého liběchovského panství vytvořil významné zemské, vlastenecky orientované kulturní centrum, kde pobývali čeští i němečtí filozofové, spisovatelé, vědci, mj. Bernard Bolzano, František Palacký,  F. M. Klácel.  J. M. Navrátil – ten mj. vyzdobil sallu terrenu zdejšího zámku freskami na základě mytologizované české historie. Dalšímu umělci – Václavu Levému – umožnil rozvinout a uplatnit sochařský talent svéráznými romantickými skalními plastikami u Liběchova. Chtěl vytvořit v Tupadlech u Liběchova český Slavín a prostřednictvím slavných postav (soch a bust v nadživotní velikosti) národních dějin oživit a posílit národní sebevědomí. Projekt však nebyl dokončen. Několik soch po Veithově smrti věnoval jeho synovec Národnímu muzeu v Praze (dodnes jsou v Pantheonu). Osobní pozůstalostní fond je v 84 kartonech Památníku národního písemnictví v Praze.

Benda Štěpán (* 27. 12. 1817 Kluky u Skalska, † 30. 12. 1903 Veltrusy), učitel. Byl sbormistrem a kapelníkem (pomocníkem známého kantora Antonína Liehmanna) a v letech 1840 – 89 ve Veltrusích, kde byl též varhaníkem. Jeho venkovská kapela ve Vepřku hostovala po celém okolí, hrával v ní i otec Antonína Dvořáka, který pro ni zkomponoval několik drobnějších skladeb a postavu Štěpána Bendy zvěčnil v opeře Jakobín jako kantora.

Kindl Václav (* 24. 1. 1876 Kralupy nad Vltavou – Lobeč † 31. 12. 1958), regionální spisovatel. Syn železničáře, angažoval se v dělnickém hnutí a sepsal jeho události u nás do roku 1921 v románu Než vzešel den.

Zdroj: M. Sígl: Kdo byl a je kdo na Mělnicku