Další setkání s filmovým uměním, tentokrát na téma Zima

Tělocvičná jednota Sokol Mšeno se zapojila jako pořadatel do seriálu filmových představení, v nichž diváci ve 180 městech po celé České a Slovenské republice uvidí osmičku znamenitých zimních filmů domácí i zahraniční produkce. „Těší nás velký zájem o pořádání festivalu i v menších městech. Jsme rádi, že můžeme nejlepší filmy uplynulé sezóny ukázat i tam, kde by jinak takovou možnost neměli,“ říká manažer festivalu Dan Hála a dodává: „Počtem míst konání jsme zdaleka nejrozšířenější sportovní či outdoorový filmový festival v Česku i na Slovensku.“
Ve Mšeně se filmový festival SNOW FILM FEST uskuteční v sobotu 9. listopadu 2013 v mšenské sokolovně.

PROGRAM FESTIVALU
14:00 Zahájení
14:15 ATARAXIE (USA, Nový Zéland, Německo) – cílem skupiny dobrodruhů je jen pomocí tažného draka (snowkiting) dosáhnout vrcholu nejvyšší hory Mt. Marcus Baker (4016 m) v aljašských horách Chugach.
14:35 SNOWGIRLS (Slovensko) – dokument přibližuje svět volného lyžování a snowboardingu z pohledu slovenských a českých jezdkyň.
15:05 SNOW WAY (ČR) – dokumentární film mapuje dvacetiletou sportovní kariéru nejúspěšnějšího českého snowboardisty Martina Černíka.

15:50 – 16:30
Přestávka

16:30
SAŠIMI Z JEDNOROŽCE (USA) – autoři tohoto snímku se vydali do japonských hor s cílem ulovit mýtického hokkaidského jednorožce. „Ukázalo se ale, že zvíře je těžké natočit, a tak jsme se rozhodli alespoň si trochu zalyžovat,“ skromně komentují autoři filmu.
Lákavý strach16:35 LÁKAVÝ STRACH (Kanada) – Andreas Fransson je asi nejodvážnějším extrémním lyžařem této generace. Ve filmu zkoumá místo, kde strach přemůže všechny emoce, protože smrt číhá na každém chybném kroku.
17:10 NA SEVER OD SLUNCE (Norsko) – surfaři se rozhodli strávit devět měsíců studené norské zimy v izolaci za polárním kruhem v neobydlené zátoce omývané Atlantikem.
Modrá posedlost
18:00 – 18:30 přestávka

18:30 MODRÁ POSEDLOST (USA) – film točený na aljašském ledovcovém platu. Horolezec Alan Gordon se snažil zachytit místa na ledovci, kde se od svých devíti let neustále pohybuje a která se každý den proměňují.
18:45 NEVIDITELNÁ HORA (Slovensko) – výstup nevidomého Juraje Prágera a Zoliho Pála na nejvyšší horu Evropy ze severu.
Napříč ledy19:10 NAPŘÍČ LEDY (Austrálie) - dva australští dobrodruzi, se vydávají na nebezpečnou cestu napříč Antarktidou a zpět, a to zcela bez pomoci, pouze dva muži táhnoucí na saních své zásoby a přístřeší přes 2200 km nehostinného ledu a mrazu.

Vstupné: dospělí 80 Kč; děti do 12 let zdarma; děti 12–18 let, studenti, senioři 40 Kč. Občerstvení zajištěno. Změna programu vyhrazena.