Půlmaraton Velký Borek - MšenoÚspěšný nultý ročník půlmaratonu Velký Borek – Mšeno

„Abys mohl zapálit, musíš sám hořet,“ říká se často o lidech, kteří dokážou přesvědčit ostatní o své myšlence. K takovým rozhodně patří i dálkový běžec Martin Hunčovský, jehož výzva k účasti na nultém ročníku půlmaratonu Velký Borek – Mšeno našla mezi fotbalisty místní Slavie příznivý ohlas.

Otec a syn NesládkoviZ jedenadvacetičlenného startovního pole, které ve dvou skupinách vyrazilo na trať v členitých partiích Kokořínska, tvořili borečtí hráči téměř polovinu! Startovní listina zaznamenala i tři rodinné „klany“. Výkon hodný obdivu podal 44letý Martin Nesládek, který 21 km absolvoval za dvě a půl hodiny, ve stejném čase jako jeho 15letý syn Pavel. Souboj s vlastní vůlí vyhráli také Karel a Petr Šejnohovi.

Půlmaraton Velký Borek - MšenoZ fotbalových plejerů podal obdivuhodný výkon především Jaroslav Kováč, který o téměř deset minut pokořil hranici dvou hodin. Zdatně mu sekundovali také Jaroslav Doležal a Tomáš Krajník.

Všichni účastníci si pochvalovali trať, jejíž výběr měl na starosti sám ředitel závodu Martin Hunčovský. Jedinou kritiku sklidil od svého syna Tomáše, který díky bloudění na trase přišel o lepší umístění. Ostatně o bloudění by mohli vyprávět i Radim Kubina a Mirek Mihalík.

Občerstvení ve LhotceNejlepší běžec zvládl trasu za 1 hodinu 35 minut a 43 sekund. Byl jím profesionál Ladislav Gášek, který mimo jiné dokáže „dát" sedm maratonů během sedmi dnů.

Velká spokojenost vyzařovala z hlavního organizátora akce Martina Hunčovského: „Myslím, že si to dnes všichni užili. Mohu slíbit, že za rok se určitě sejdeme znovu a bude nás rozhodně víc. Půlmaraton Velký Borek – Mšeno se rozhodně dostane do běžeckého kalendáře."

Půlmaraton Velký Borek - MšenoPředseda SK Slavia Jiří Vavřina po závodě nacházel hlavně slova díků. „Za pořadatele osobně gratuluji všem, kteří zdárně doběhli do cíle. Děkuji všem, kteří přispěli k hladkému průběhu této velice kladně hodnocené akce, a především otci myšlenky – Martinu Hunčovskému, velikému kamarádovi a příznivci našeho klubu. Díky, Martine!"

Výsledky půlmaratonu Velký Borek – Mšeno: 1. Gášek 1:35:43 h, 2. T. Hunčovský 1:41:13, 3. Kováč, Růžičková 1:50:45, 5. M. Hunčovský 1:56:50.


Karel Horňák