Pátek 19. září 2008

Hlavní scéna, náměstí Míru • Průvodcem dne je moderátorská dvojice sourozenců Lucie a Tomáše Peterkových
15.00 ZAHÁJENÍ SLAVNOSTI VINOBRANÍ – fanfáry z balkonu radnice a zvony chrámu sv. Petra a Pavla v Mělníku oznámí zahájení slavnosti Vinobraní 2008.
15.15 PŘÍPITEK starosty města a zástupce cechu vinařů.
15.30 A. S. M. – známá mělnická folková kapela, která hraje vlastní tvorbu a v této době vydává již druhé CD.
17.00 SLÁVEK JANDA BAND Acid funková kapela hraje ve složení: Slávek Janda, David Růžička, Ivan Doležálek a jejich textařem je Petr Soukup. Kapela vydává své druhé CD s názvem Silikon.
18.30 MAGMA HOTEL – šestice ze sousedního Štětí. Hraje crossover a na rockových pódiích slaví úspěchy.
20.00 TATA BOJS – držitel 4 Andělů za předposlední album, Anděla za videoklip roku 2002 a DVD 2006, to vše je skupina Tata Bojs.
22.00 AURORA, MAĎARSKO – v roce 1982 vzniklá maďarská punková skupina, která má svou hudbu oživenou i o dechovou sekci.
23.30 ANYWAY – téměř domácí, tedy mělnická čtveřice odehraje set náhradou za loňské vinobraní, kdy to zranění bubeníka nedovolilo. Kapela evropského formátu, která ve „spícím Mělníku“ vznikla v roce 1996.
01.00 INSANIA – brněnská posthardcoreová skupina funguje již přes dvacet let, za své poslední album Rock´n´Freud získala skupina prestižní ocenění Anděl v kategorii hard & heavy jako album roku.

Folk a Country scéna • Husova ulice
19.00 COUNTRY BÁL – páteční tancování se skupinou Volupsije, průkopníkem české country.

Staročeský jarmark • Svatováclavská ulice
16.00 HONKY TONKY JOSEFA KLÍMY – známý reportér TV Nova J. Klíma se skupinou PKS hrají hudební styl, který nazvali „honky – tonky folk“.
17.15 CIRKUS BERNINI – divadelně kaskadérská show z prostředí malého venkovského cirkusu Bernini. Účinkuje umělecká agentura Pranýř.
18.00 ŠMRNC – staropražská kapela je hotova přizpůsobiti se této významné příležitosti, jako jest vinobraní, a pobaviti občany svými vybranými kusy.
19.00 DOBOVÉ TANEČNICE z agentury Pranýř předvedou cikánské tance a ukázky tanců z 20. a 30. let minulého století z muzikálu Chicago.
19.20 SHOW S BIČI – mistr světa roku 2003 z Las Vegas v práskání biči Pavel Votápek předvede své vystoupení.
19.30 MAFIE – kaskadérsky bojová show. Tři krátké mafiánské povídky na téma války gangů ve 20. a 30. letech 20. století. Účinkuje umělecká agentura Pranýř.
19.50 SHOW S BIČI – pokračování vystoupení mistra světa Pavla Votápka.
20.00 JAZZOVÁ PŮLHODINKA
20.30 ŽONGLÉRSKÁ FIRESHOW – oblíbené žonglování s ohněm, vystoupení bohaté na triky s tyčemi, Maori poi, opalování těla ohněm a tanec s ohnivou obručí. Účinkuje umělecká agentura Pranýř.

Sobota 20. září 2008

Hlavní scéna • náměstí Míru • Průvodcem dne je moderátorská dvojice sourozenců Lucie a Tomáše Peterkových
8.45 ZAHÁJENÍ DRUHÉHO DNE VINOBRANÍ
9.00 JAROŠOVCI A JAROŠÁČEK – tradiční vystoupení folklorního souboru. Taneční orchestr ZUŠ Mělník
10.30 TANEČNÍ ORCHESTR ZUŠ MĚLNÍK zahraje hudbu 30. – 60. let, sólista: Milan Drobný.
12.00 TV SMITH, ANGLIE – zakladatel punkové skupiny Adverts hraje dnes příjemné rockové písničky s kytarou.
13.30 MIRO ŽBIRKA – muzikantská legenda, zpěvák a autor mnoha známých písniček. Kon-certuje již od roku 1976, spolupracuje s M. Gombitovou skupinami Modus a Limit.
15.00 TURBO – legenda českého hardrocku, prostě Turbo.
16.30 HURT, POLSKO – zdánlivě „mladá“, v roce 1992 založená skupina z polské Wroclawi navazuje na vše nejlepší nejen z nové polské vlny.
18.00 CHINASKI – jejich písnička zazněla v seriálu „Život na zámku“. Jsou majitelé „Desky roku 2006“ udělenou Akademií populární hudby, získali cenu za Nejhranějšího interpreta v českých rádiích a skladba Tabáček byla nejhraněj-ším mobilním vyzváněním.
19.15 MUSICA VAGANTINUM – potulní studenti ze středověku, vaganti, hrají dobovou, gotickou a renesanční hudbu.
19.45 OHŇOVÁ SHOW – Akáda, skupina Meče blesky uvádí show, která má jedinečný styl v ČR.
20.00 KRÁLOVSKÝ PŘÍPITEK – příchod Jeho císařské milosti a krále českého Karla IV. s družinou na Mělník provedou v režii Ivana Neubauera členové Nového divadla Mělník a Historica Neratovice, družstva šermířů, dobových řemeslníků a umělců.
20.30 DANIEL NEKONEČNÝ – vystoupení známého zpěváka.
21.45 OHŇOSTROJ – poslední roky stejně jako i letos zajišťuje velkolepý ohňostroj organizace FLASH Barrandov Speciální efekty z Prahy.
22.30 SUNSHINE – tohle jediné slovo obsahuje vše – z Tábora do světa. Skladba byla použita ve filmu Záhada Blair Witch II., turné k poslední desce s hostujícími Anyway.
24.00 ZNOUZECTNOST – folk rock punk z Plzně, pokud tomu nebude jinak, vystoupí skupina ve své nejsilnější sestavě. Představí skladby z nové desky.
01.30 N. V. Ú. – loni oslavila dnes královéhradecká skupina dvacet let své existence, jistě je špičkou domácí punkové scény.
02.30 KONEC DRUHÉHO DNE VINOBRANÍ

Folk a Country scéna, Husova ulice • Průvodcem dne je moderátor Ota Turek ze skupiny Modrotisk
10.00 FLASHBACK – bluesgrassové povyražení z Prahy.
11.20 BLUEGROUNDS – moderní americká country s vazbami na tradiční směry.
12.40 THE WEASTERNERS – nejen Eagles revival, ale i další oblíbené písně současných interpretů country.
14.00 MODROTISK – tradiční vystoupení přední české bluegrassové skupiny.
15.20 MBA BAND – jižanský rock, od blues přes country až po rock.
16.40 HANA A PETR ULRYCHOVI – vystoupení legendy české hudební scény.
18.00 COP – koncert populární bluegrassové skupiny z Plzně v čele s Míšou Leichtem.
20.00 COUNTRY BÁL – tradiční sobotní country bál s libereckou skupinou NETŘESK, který potrvá až do 1 hodiny ranní.


Historická scéna, Palackého náměstí
10.00 ŽONGLÉRSKÉ VYSTOUPENÍ KEJKLÍŘE PŮPY.
10.30 ARCUS – vystoupení skupiny dobové hudby.
11.00 ŠLECHTICKÉ KRATOCHVÍLE aneb O CO… – šermířská podívaná.
12.00 PEŠÁN – vystoupení loutkového divadla.
12.30 AMBROSIA – vystoupení skupiny dobového tance.
13.00 ŽONGLÉRSKÉ VYSTOUPENÍ KEJKLÍŘE PŮPY.
13.30 VÍTKOVCI – vystoupení skupiny historického šermu.
14.00 PEŠÁN – vystoupení loutkového divadla.
14.30 AMBROSIA – vystoupení skupiny dobového tance.
15.00 ARCUS – vystoupení skupiny dobové hudby.
15.30 ŠLECHTICKÉ KRATOCHVÍLE aneb O CO… – šermířská podívaná.
16.30 ŽONGLÉRSKÉ VYSTOUPENÍ KEJKLÍŘE PŮPY.
17.00 ARCUS – vystoupení skupiny dobové hudby.
17.30 PEŠÁN – vystoupení loutkového divadla.


Staročeský jarmark • Svatováclavská ulice
10.00 POVĚSTI ČESKÉ – na jevišti se odehrávají poutavé a nezapomenutelné příběhy praot-ce Čecha, kněžny Libuše a silného Bivoje, ale i drama Ctirada a Šárky. Hrají Eva Hrušková a Jan Přeučil.
11.00 SVĚT JE KABARET – a my všichni v něm hrajeme své více či méně zdařilé role. Pomocí přísloví, rčení a úsloví nastavují J. Vízner a D. Vlachová zrcadlo marným snahám lidstva.
12.30 CIKÁNSKÉ TANCE – představení ve kterém se čaruje, vybírá mezi penězi a láskou vybírá a hlavně se v tanci představí temperament cikánské duše.
13.00 BLEŠÍ CIRKUS – známý iluzionista Pavel Langer předvede nejmenší cirkus na světě, kde cvičená blecha Rambo předvádí svoji drezuru. Představení je vhodné pro děti i dospělé.
13.30 V NEJVYŠŠÍ ČAS – úsměvné představení divadla na chůdách.
14.00 STAROČESKÉ HELIGONKY – šest heligonkářů se zpěvačkou zahraje a zazpívá známé Hašlerovy pražské písničky.
15.00 PRAŽSKÉ POVĚSTI – opět se setkáváme se známými historickými postavami, tentokrát to jsou Horymír, Křesomysl, chudý student a čert. Eva Hrušková a Jan Přeučil si vědí rady s Golemem i se vzpurnými horníky.
15.45 ANGLICKÉ KONTRATANCE – scénické a nadčasové zpracování anglických kontratanců. Účinkují profesionální tanečníci historického tanečního divadla Ballata z Prahy.
16.00 DUDY SEDLÁKA KRUŠINY – dudáci z Plzně zahudou mělnickému publiku. Účinkuje umělecká agentura Orfeus z Plzně.
17.15 KYMA – amatérské sdružení, jež spojuje láska k Řecku a jeho kultuře. Mají rádi řeckou muziku a způsob zábavy, proto se naučili tančit jako Řekové. Všechny tance vycházejí z lidových tradic a k nejznámějším tancům patří Sirtaki, jehož kroky byly sestaveny pro Anthony Quina do filmu Řek Zorba.
18.30 PIJTE VĚČNĚ, NEUMŘETE NIKDY aneb IRSKÁ HOSPODA – dřevákový tanec, akrobatický tanec s vínem, tanec oslavující víno, „Zatloukánek“, oblíbený hospodský tanec, při kterém tanečník předvede svou sílu. Účinkují profesionální tanečníci historického tanečního divadla Ballata z Prahy.
20.00 SHANNON – skotské a irské instrumentální skladby, ve kterých jako by zněl život, dravost a tryská radost. Uslyšíte irské banjo, irskou příčnou flétnu, housle, irské bouzouki, kytaru DADGAD, buben Bodhrán.

Neděle 21. září 2008

Hlavní scéna, náměstí Míru • Průvodcem dne je moderátorská dvojice sourozenců Lucie a Tomáše Peterkových
9.00 MĚLNIČANKA – dechová hudba řízená Františkem Šťastným st. hraje oblíbené české a moravské skladby s hudebníky a zpěváky z Mělníka i blízkého okolí.
10.30 MAXIM TURBULENC – tři sympatičtí obři, Pavel Vohnout, Daniel Vali a Petr Novák jsou známí hudebními produkcemi určenými přede-vším dětem, ale jistě pobaví známými melodiemi s vtipnými texty i dospělé.
11.30 MAŽORETKY – taneční život je název celého sdružení všech věkových kategorií dívek i chlapců, které pod vedením J. Zunové často zastupuje Mělník i Štětí na různých soutěžích.
12.00 VÁCLAV NECKÁŘ – popový zpěvák, koncem 60. let byl členem slavného tria Golden Kids, zpíval ve skupinách Mefisto, v Tanečním orchestru Čs. rozhlasu a poté založil vlastní doprovodnou kapelu, kterou vede jeho bratr Jan Neckář.
13.30 MANDRAGE – mladá poprocková skupina, host na zatím posledním turné souboru Wanastowi Vjecy.
15.00 STO ZVÍŘAT – v roce 1990 založená skupina původně jako studentský rocknrolový band je dnes lídrem českého ska, i po personálních změnách v souvislosti s albem Rozptýlení pro pozůstalé z loňského roku.
16.15 TRESTÁNÍ NEPOCTIVÝCH ŘEMESLNÍKŮ – dobová scénka ND Mělník pod vedením šéfa souboru I. Neubauera.
17.00 EWA FARNA – historicky nejmladší zpěvačka, která se svojí kapelou De Rock absolvovala turné po České republice. Obsadila čtvrté místo v soutěži Český Slavík 2008 v kategorii „Zpěvačka roku“.
18.00 KONEC TŘETÍHO DNE VINOBRANÍ

Folk a Country scéna, Husova ulice • Průvodcem dne je moderátor Ota Turek ze skupiny Modrotisk
10.00 CEJCH – severočeská kapela hrající moderní country.
11.30 HOUPAČKY – s nápaditými melodiemi a texty z pera Jardy Pátka se představí liberecká kapela.
13.00 DEVÍTKA – Jan Brož, Jindřiška Brožová a Petr Šavrda jako stálice na českém folkovém nebi.
14.30 ROBERT KŘESŤAN A DRUHÁ TRÁVA – vystoupení pro všechny milovníky stylu zvaného bluegrass.


Historická scéna, Palackého náměstí
10.00 ŽONGLÉRSKÉ VYSTOUPENÍ KEJKLÍŘE PŮPY.
10.30 AMBROSIA – vystoupení skupiny dobového tance.
11.00 ARCUS – vystoupení skupiny dobové hudby.
11.30 PALAESTRA – vystoupení skupiny historického šermu.
12.00 SVÁŤOVO LOUTKOVÉ DIVADLO.
12.30 AMBROSIA – vystoupení skupiny dobového tance.
13.00 BAKALÁŘI – vystoupení skupiny historického šermu.
13.30 ŽONGLÉRSKÉ VYSTOUPENÍ KEJKLÍŘE PŮPY.
14.00 ARCUS – vystoupení skupiny dobové hudby.
14.30 ŠLECHTICKÉ KRATOCHVÍLE aneb O CO… – šermířská podívaná.
15.30 SVÁŤOVO LOUTKOVÉ DIVADLO.

Staročeský jarmark, Svatováclavská ulice
9.30 TOČTE SE PARDÁLOVÉ – hudební pořad plný známých staropražských kabaretních písní.
10.30 LOUTKOVÉ VARIETÉ – čtyři krátké výstupy historických loutek (marionet) na reprodukovanou hudbu.
11.00 ŠVEJKŮV C. K. KABARET – komponovaný program plný písniček, tance a soutěží. 12.15 POSVÍCENÍ V HUDLICÍCH aneb OLDŘICH A BOŽENA – návrat ke známému ti-tulu lidových loutkářů o zachránění knížete Oldřicha z rukou Vršovců a založení svatováclavského posvícení. Hraje Malé divadélko Praha
13.00 C. K. OFICÍR ŠVEJKŮV ŠRAML – pokračování komponovaného pořadu.
14.15 O KOHOUTKOVI A SLEPIČCE – vtipná a poučná pohádka Malého divadélka Praha.
15.15 POULIČNÍCI – táborští Pouličníci s jarmarečními písněmi.
16.30 LOUTKOVÉ VARIETÉ – hrají členové Malého divadélka Praha.
17.00 ŠVEJKOVA MERENDA – poslední vstup Švejkova souboru plného humoru, písniček a soutěží.

Historická a umělecká řemesla, Svatováclavská ulice
Po všechny tři dny vinobraní se představí šperkařka, batikářka, svíčkař, řezbář, výšivkářka, perníkářka, květinářka, kloboučník, kožešinář, malířka kamenů, tkalci, prodejci medoviny, dřevěných hraček, proutěných výrobků, ručního papíru, malovaného skla a hedvábí, keramiky, výrobků z přírodního korku a historická taverna a pekárna.

DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA: Policie České republiky 158, Městská policie 156, Hasiči 150, Záchranná služba 155 nebo 315 625 540, Lékařská pohotovost 315 623 191, Městský úřad 315 635 111, Turistické a informační centrum 315 627 503, Technické služby, dispečink 315 622 008.

VSTUPNÉ: dospělí vstupné na 3 dny 150 Kč, děti do 15 let a důchodci na 3 dny 40 Kč, děti do 6 let, občané nad 70 let a držitelé ZTP zdarma.

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA!