Na stupních vítězůV sobotu 17. července se mšenský plochodrážní stadion hemžil „nadupanými“ i originálními mopedy československé značky Stadion. Mšenský Jawa-Moto-ČZ Veteran club totiž pořádal již čtvrtý ročník Mistrovství světa mopedů Stadion na ploché dráze, který se těší čím dále větší oblibě z řad závodníků, tak i široké veřejnosti. V prvním ročníku tohoto „srandamače“ závodilo sice jen osm jezdců, ale díky zvyšující se tendenci se jich letos na oválu prohánělo rovných šestadvacet. Počasí nám sice tak jako loni nepřálo, ale díky mokré dráze se závod stal ještě napínavějším. Řvoucí mopedy doslova létaly po rozbředlé antuce a jejich piloti se snažili jako první dostat k šachovnici cílového praporku. O pády též nebyla nouze. V jedné jízdě dokonce závodník spadl se svým strojem dvakrát, díky tomu si vysloužil cenu za „Nejlepší pád závodu“. Lítý boj na trati

V každé kategorii – standard i speciál – stanuli na stupni vítězů tři nejlepší jezdci, kteří byli odměněni originálními trofejemi, zhotovenými ze součástek motoru Stadion. Diváci si užili odpoledne plné zábavy a napětí a závodníci si dokonale vychutnali požitky z jízdy na plochodrážním oválu.

S velkým zaujetímZa zdárný průběh celé akce bychom chtěli poděkovat Speedway klubu Grepl za poskytnutí technického vybavení a závodní dráhy. Generálnímu partnerovi, kterým je Kingstar.cz, dále všem sponzorům, kterými jsou Oleje Fuchs, Elektro Andelt, čerpací stanice Kabe, Pekařství Paul, smíšené zboží Lucie Walterová, Plzeňka, Uzeniny-lahůdky Libor Walter, Motocykly Richard Stránský, tiskárna K+H Mělník a Autoservis Vladimír Kauler. Naše díky patří též panu Jiřímu Brunclíkovi za úpravu dráhy, mšenským hasičům, sportovnímu klubu Mšeno a v neposlední řadě městu Mšenu za poskytnutí finančního grantu k realizaci této akce. My se budeme připravovat a vy se můžete těšit na výroční pátý ročník MS mopedů Stadion na ploché dráze ve Mšeně, který bude stát určitě za pozornost.

Jiří Říha