Vánoční výzdoba zkrášlí byt a přispěje k rodinné pohodě. Kde ji ale zakoupit, když v obchodech je skoro stejná a málo pestrá? Snazší to měli všichni, kdo každou středu od 10 do 12 h, v sobotu a neděli od 14 do 16 h navštívili malou výstavní síň v Cinibulkově ulici ve Mšeně. Mohli si v klidu prohlédnout velké množství vystavených exponátů, popřemýšlet, jaký adventní věnec koupit. Nechyběl ani závěsný pod strop.

Ke koupi dále lákaly ozdobné svícenky k talířům při štědrovečerní večeři. Zaujaly také nástěnné a stolní svícny i na samorostech. A co teprve kytice suchých pestrobarevných květů na samorostech, v košíčcích a vázách. Návštěvníci dlouho postávali u samorostu s vydlabanou stájí, jesličkami pro Ježíška a svítící žárovičkou. Nebylo lehké odtrhnout oči od takové nádhery.

Na ozdobení každého místa v bytě bylo rozhodně z čeho vybírat. Nechyběly ani ručně vyrobené a paličkované ozdoby na vánoční stromek. Bylo tu možné nakupovat i dárky. Muži mohli vybírat pro ženy náhrdelníky, náušnice, vlasové sponky, náramky a dekorační vázičky. S prázdnou nemuseli odejít ani „věřící“ v roční zvěrokruh. Tuto krásu vytvořily šikovné ruce Venuše Svobodové, Ilony Ležalové a Jindřišky Červinkové, samozřejmě s citem pro vkus a tvůrčími nápady.

Jan Bursa