Na návštěvě v zooU příležitosti Dne seniorů obdržel Domov seniorů Mšeno, tak jako další domovy pro seniory, pozvání do ZOO v Praze. Tuto akci jsme přijali s nadšením a zároveň jsme pozvánku předali také seniorům ze Mšena a okolí. Ohlas byl veliký. Přihlásili se obyvatelé nejenom ze Mšena, ale také ze Sedlce, Velkého Újezda a Kadlína. Celkem se této akce zúčastnilo 42 seniorů, a tak jsme 2. října mohli vyrazit směr Praha – Troja .

Na návštěvě v zooU vstupní brány nás přivítali zaměstnanci ze ZOO a pak už jsme se vydali obdivovat známá i neznámá zvířátka. V areálu ZOO jsme viděli například papoušky, kachny, pávy, lachtany, hady, ale také lvy, tygry, slony , pelikány a mnoho jiných zajímavých a krásných  obyvatel zahrady. Nejvíce nás zaujal  nový pavilon goril, který byl otevřený právě v tento den.

Počasí nám přálo, takže jsme mohli odpočívat a posedět na lavičkách či u četných stánků s občerstvením. Všichni jsme obdivovali, jak je v ZOO po devastujících povodních upravené a příjemné prostředí. V zoo jsme strávili příjemný den. Výlet se vydařil a každý si přál více takových společných akcí.

(jaw)