Na redakční adresu Mšenských novin dorazil následující mail, který vás svým obsahem určitě zaujme. Nu, posuďte sami:

ČEZ připravil jednoduchý trik, kterým vydělá desítky miliónů měsíčně. Ty pochopitelně  nevytáhne z nikoho jiného než z občanů České republiky. Trik je velice jednoduchý. Každý odběratel elektrické energie před časem dostal od svého milovaného ČEZu brožuru Oranžový průvodce. Běžné kecy na kvalitním papíře jste asi zahodili stejně jako většina ostatních. Zásadní chyba, která z vaší kapsy přihraje ČEZu zbytečně téměř 150 Kč ročně, které nemusíte platit. V brožuře je totiž napsáno, že vás váš milovaný  dodavatel oranžové energie Vás automaticky přesunul do tarifu COMFORT. Co je  to takový COMFORT made in ČEZ? Tento tarif prý obsahuje „širokou škálu doplňkových služeb“.

Za místní hovorné si můžete zavolat na zákaznickou  linku! Můžete využívat některou z forem  elektronické fakturace. V ceně je i písemná korespondence s ČEZem... Co však  dělat, pokud máte na chatování jiné kamarády než ČEZ? Tarif Basic vás vyjde  ročně o 142,80 Kč  levněji při stejných cenách elektrické energie.

Jak tyto peníze ušetřit a jak především zabránit úplně zbytečné podpoře milovaného monopolisty, který vyplácí tak pěkné roční odměny našim milovaným členům své dozorčí rady? Zákaznická linka ČEZu je 840 840 840. Měla by stát místní hovorné. Na tomto čísle se můžete s tarifem COMFORT rozloučit. Pokud to neuděláte, podporujete ČEZ  trik: Oproti minulému předCOMFORTNÍMU období  ČEZ díky COMFORT triku získává od každého miliónu odběratelů navíc naprosto bezpracně 12 miliónů korun každý měsíc. Kolik je asi v ČR odběratelů, kteří se automaticky stali členy onoho COMFORTního klubu,  aniž o tom vědí? Viděl bych to tak na tři milióny... Lidi, neuvěříte, ale  je to pravda! Dneska jsem tam volal a operátorka mi řekla, že je to tak. Tak jsem jí hned nařídil změnu na tarif Basic - je to kupodivu zdarma – zatím! Budu platit míň, a až je někdy v budoucnu budu volat, nebo jim psát jinak, než mailem (ten je prý zatím zdarma), tak zaplatím 40 Kč. V době  bezplatných zákaznických linek!! Už nevědí, jak by nás  odřeli.  Silně zvažuji, že na ně pošlu ČOIku. Nepodporujte je ani vy a rozešlete tento mail všem svým známým. Pokud tomu nevěříte, zavolejte si nejdřív na číslo 840 840 840, zvolte kód nula – ostatní služby a budete se divit!