Start jedné z rozjížděkVe Mšeně se konal se konal další ročník Mistrovství světa mopedů Stadion

V sobotu 17. srpna znovu zaburácely motory na mšenském stadionu, tentokrát to však nebyly  plochodrážní speciály, ale v minulosti velice oblíbené mopedy značky Stadion. Nadšenci z místního Jawa ČZ Veteran clubu Mšeno si našli čas a zorganizovali již potřetí pro sebe i pro podobně „potrefené“ kolegy z jiných autoklubů „mistrovství světa“ mopedů. Do finále se sítem kvalifikačních rozjížděk.

Je až k neuvěření, že tyto stroje vyráběné v letech 1957 – 1967 v národním podnikuVelo Rakovník ještě dnes prohánějí závodníci. Nemají to však jednoduché. Nejdříve musí svůj stroj upravit, hodně trénovat a posilovat fyzickou kondici, mít pevnou vůli a naučit se i soutěžní pravidla. V závodech musí sbírat zkušenosti, chovat se sportovně, nenechat se odradit neúspěchy a pády. Závodníci svými bravurními jízdami předvedli skvělé výkony, což se ohromně zamlouvalo 200 přihlížejícím divákům.

Na stupních vítězů stanuli v kategorii Standard Mikuláš Treml, Ivan Pistora a Josef Kulhánek, v kategorii Special Karel Páv, Radek Otava a Michal Pechánek. Všichni medailisté obdrželi pohár a mistři světa navíc motor 50 cm3 po generální opravě.

Na zdárném průběhu celé úspěšné akce se mj. podílel Jawa ČZ Veteran club Mšeno a mšenští hasiči. V depu vládli kluboví mechanici Bohuslav Koubek a Vladimír Freundl. Potřebnou pomoc poskytl také Plochodrážní klub Mšeno poskytnutím technického zázemí a SK Mšeno v ubytovacích a stravovacích službách. Všichni účastníci se již těší na příští ročník.

Jan Bursa