Pšovka - Mšeno 4:0Krajská premiéra se mšenským fotbalistům nevyvedla

FK PŠOVKA MĚLNÍK – SK MŠENO 4:0 (2:0)

PŠOVKA: Staněk – Šesták, Kettner, M. Krejčík, Olšiak – J. Pokorný, Bárta, Tomášek, Grabmüller (72. Drápal) – Šimon, L. Krejčík (79. Hyka).
MŠENO: Hnízdil – Grát, L. Pokorný, Brunclík (81. Háze), Kříž – Tříška, Čurda, Janouch, Kolumpek – Guttenberg (60. Dvorný), Šledr.
ROZHODČÍ: Tatíček – Svoboda, Kratochvíl. ŽLUTÉ KARTY: 1:2. DIVÁKŮ: 150. 

První zápas ve středočeské I. B třídě se mšenskému týmu vůbec nevydařil. Soupeř, který ještě v loňské sezoně hrál v I. A třídě, dával hned od první minuty najevo svou fotbalovou vyspělost. Domácí poprvé zahrozili už v 5. minutě, a to pořádně. Na hranici pokutového území se nečekaně objevil nikým nehlídaný domácí kapitán Bárta a umístěnou střelou nedal Hnízdilovi šanci. Studená sprcha na úvod… Ovšem už o 6 minut později mohlo být hostům veseleji. Kapitán Guttenberg neohroženě pronikl až do malého vápna, pěknou přihrávkou vybídl ke skórování Tříšku, ten však zbrkle přestřelil.

A jak už to na fotbalových trávních chodí: Nedáš – dostaneš. Ve 14. minutě domácí Lukáš Krejčík přišlápl Grátovi patu, rozhodčí Tatíček to však neposoudil jako faul a z následného centru nebylo pro Jakuba Pokorného problémem zvýšit na 2:0. Ve zbytku první půle měli domácí sice míč častěji na svých kopačkách, ale Mšeno jim už nepovolilo zvýšení náskoku.

V prvních minutách druhého poločasu se (aspoň opticky) zdálo, že by hosté mohli výsledek korigovat. Několik slibných akcí však bohužel nedokázali dotáhnout do úspěšného konce. Po patnácti minutách však Pšovka dvakrát tvrdě udeřila. V 60. minutě byl úspěšným střelcem domácích Šimon a o dvě minuty později se trefil ještě Lukáš Krejčík.

Čtyřgólová porážka na úvod není příjemná, ale je třeba se z ní rychle oklepat. Vždyť v následujícím kole čeká další soupeř – Mšeno přivítá na domácím hřišti Slovan Lysá nad Labem.

(kh)