to je cíl fotbalového klubu SK Mšeno do krajské I. B třídyVítěz okresního přeboru 2006/07

Fotbalisté SK Mšeno vybojovali poprvé v historii klubu postup do krajské soutěže – I. B třídy. O tomto významném úspěchu jsem hovořil s Jiřím Guttenbergem, předsedou klubu, ale také stále aktivním hráčem mšenského fotbalu. Na fotografii Karla Horňáka horní řada zleva: trenér Libor Borecký, Jaroslav Bázler, Daniel Grabmüller, Ladislav Pokorný, Jiří Guttenberg, Daniel Hnízdil, Dariusz Zawistowski, Marcel Janouch, Jaroslav Kříž, vedoucí mužstva Jiří Brunclík st. Sedící zleva: Petr Dvorný, Jiří Brunclík ml., Vladimír Grát, Roman Kolumpek, Jan Čurda, Martin Wasyliw, Martin Demen, Rudolf Háze, Ondřej Šledr.

O uplynulé sezoně se určitě nedá říci, že by byla neúspěšná...
To rozhodně ne, tým dospělých kraj nikdy nehrál, v minulosti krátce jen dorost a žáci. Takže si za necelý měsíc zkusíme, jak to v kraji „chutná“.

Kdy vám bylo v okresním přeboru nejhůř?
Asi v závěru podzimní části. Začalo to domácí remízou s Tišicemi (ty u nás hrály moc dobrý fotbal), pokračovalo plichtou v Kostelci a skončilo porážkou v tehdy beznadějně posledních Mlékojedech. Najednou z velkého náskoku zbyl jediný bod. Navíc jsme v prvním jarním kole na Řepíně jen remizovali, takže nás Dolní Beřkovice dokonce vystřídaly v čele tabulky.

Kdy se začal „lámat chleba“?
Jednoznačně v zápase v Dolních Beřkovicích, kde jsme domácím ukázali svou sílu. Ti pak z boje o postup jednoznačně odpadli. Vystřídal je ambiciózní Řepín, který postoupil z 2. místa na uvolněné místo po Hořínu.

S jakými představami jdete do I. B třídy?
Podle očekávání jsme byli zařazeni do skupiny B spolu s týmy z Boleslavska, Nymburska a Prahy-východ. Ačkoli budeme hrát kraj, měli bychom najezdit méně kilometrů než v okrese! Přesuny do jiných skupin (Kralupy, Rejšice, Luštěnice) či postupy do vyšší soutěže (Byškovice, Čejetice) způsobí podle mého názoru velkou vyrovnanost naší skupiny, v níž kromě Pšovky, která se bude chtít brzy vrátit zpět do I. A třídy, marně hledám dalšího aspiranta postupu. Bude záležet na každém bodíku z každého zápasu. Není důvod se bát dopředu. I my máme svou kvalitu, vše se uvidí na „place“.

Jak hodnotíš los naší skupiny?
Hlavně zpočátku je velmi obtížný. Z prvních čtyř utkání hrajeme tři na hřištích velmi kvalitních soupeřů. Takže budeme spokojeni s jakýmkoli bodovým ziskem.

Co říkáš na neděli jako hrací den doma?
Neděle není nejlepší, ale kraj se s nováčky „nebaví“ a bez milosti jim dává neděli. Zdůvodňuje to menším počtem rozhodčích.

Fanoušky hodně zajímá přestupový pohyb před novou sezonou...
U nás to není tak horké. V našem týmu skončil s hostováním Grabmüller, který se vrací na Pšovku. Zájem je o Hnízdila (pražské kluby) a Pokorného (Velvary), ale dosud není nic jisté. I my chceme do začátku sezony vyzkoušet některé hráče, ale hovořit o jménech je zatím předčasné.       

Co říci na závěr?
Poděkování zaslouží trenér Libor Borecký za přístup k hráčům, Jiří Brunclík st. za péči nejen o A-tým, ale především o hrací plochu a také výbor oddílu za dobrou práci a vytvoření optimálních podmínek.                  

Karel Horňák