Takřka 70 závodnic a závodníků ve věku od 15 do 60 roků přijelo v sobotu 2. června do Mšena z různých koutů republiky, aby si zasoutěžili ve 12. ročníku závodu horských kol „MTB Mšenské okruhy“. Vybrané tratě dokonale prověřily fyzickou zdatnost jezdců, technický stav kola, zvolenou taktiku a vytrvalost. Malebné Kokořínské údolí, kudy okruh vedl, se po deštivé noci proměnilo v „bahenní peklo“. Závodníci, kteří byli rozděleni do několika věkových kategorií, usilovali na 2, 3 či 4 okruzích o co nejrychlejší dojetí do cíle. Podávali obdivuhodné výkony, nedošlo k žádnému zranění.

   Vítězové – kategorie A (40 km): PavelMráček ze Stránky (SOS tým Praha) 2:01:42,9 h. Veteráni (30 km): Václav Hrachovina (60 let, Sokol Králův Dvůr) 2:07:07,5 h. V polovině posledního okruhu si poškodil kolo, a přesto doběhl do cíle. Opravdu heroický výkon... Kategorie B (40 km): Robert Dobrý (Lok. Rakovník) 1:59:17,1 h. Ženy (30 km): Dana Spudilová 2:13:58,6 h. Veřejnost (30 km): Jiří Chyba (Fiat Smažík)  obhájil své loňské prvenství v čase 1:20:58,6 h. V kategorii V3 závodil také Jiří Neumann (Bike Mšeno).

   Ve spolupráci s Městským úřadem postavili organizátoři dětský závodní okruh ve spodní části lesoparku Debř. Ve třech kategoriích soutěžilo 40 malých jezdců. Inu, co se kdo v dětství naučí, v dospělosti lépe a úspěšněji zvládne. V jednotlivých kategoriích nejrychleji dojeli Jakub Novotný, Martin Spudil (hanbu své matce rozhodně neudělal) a Michael Kubín.

   Únava v cíli rychle pominula. Všichni plně využili hadice na umytí kola i ke své očistě. Při čekání na vyhlášení výsledků se družně bavili bez ohledu na klubovou příslušnost. Tak by tomu mělo být všude. Při závěrečném ceremoniálu převzali úspěšní závodníci z rukou starosty Mšena Ing. Martina Macha a zástupců sponzorů krásné pozlacené poháry a věcné ceny, věnované společností ČEZ, a. s. a Středočeským krajem. Přiláká příští, již 13. ročník ještě více závodníků? Pořadatelé si to za perfektní přípravu určitě zaslouží.

Jan Bursa