Volejbalový turnaj ve Mšeně již podesáté

   Tělocvičná jednota Sokol Mšeno uspořádala již X. ročník volejbalového turnaje smíšených družstev. Na volejbalové kurty se sjelo 13 týmů z různých koutů naší republiky, např. z Hrobu u Teplic, z Desné v Jizerských horách., dále z Prahy, Mladé Boleslavi a Mělníka. Týmy byly rozděleny do dvou základních skupin, ve kterých se odehrálo 36 zápasů. Hrálo se za velmi silného větru,  což velmi nepříjemně ztěžovalo hru,  ale přesto se všichni volejbaloví nadšenci snažili podat co nejlepší výkony.

   Z každé skupiny postoupila 2 nejlepší  družstva, která dále bojovala o medailová umístění. Do finále  se nakonec probojoval tým z Desné a družstvo s názvem VK Košík. S nečekanou převahou zvítězili volejbalisté z Desné a do Jizerských hor si odvezli pěkné ceny, které do turnaje věnovala pojišťovna Kooperativa a organizátoři. O další hodnotné ceny určené pro bronzový stupínek svedly napínavý boj týmy s názvem Strojovna  a Spořilov (z Prahy). Ze třetího místa se nakonec radovalo družstvo ze Spořilova.

   Diplom a drobnou cenu obdrželi i ti, kteří se neprobojovali až do finále a skončili na 5. – 13. místě. Jubilejní ročník byl zakončen příjemným posezením s kytarou u táboráku.

Hanka Nečasová

123