Další ročník Běhu Terryho Foxe zpestřilo judo a takewondo

Lázeňská pohodaVětšinu návštěvníků v sobotu 9. června osvěžovala voda v bazénu. K příjemnému prožitíé odpoledne patřil bohatý sportovní program, připravený TJ Sokol Mšeno. Navíc si každý mohl nechat změřit krevní tlak a hladinu nebezpečného a zákeřného cholesterolu v cévách. Skupinka pracovníků Okresní hygienické stanice tuto službu poskytovala bez „Julínkových“ poplatků. U koho zjistili rizikové hodnoty, tomu doporučili brzkou návštěvu lékaře.

Mladí judistéVelké pozornosti se těšily ukázky bojového umění. Na předepsané matrace nastoupilo deset malých kluků v kimonech z oddílu judo TJ Sokol Mšeno s mělnickým trenérem Mikulášem Jánym. S ním předváděli ukázky rozcvičky a některé cviky při obraně. Od září, kdy začali s judem, se toho hodně naučili. Sklidili obdiv a zasloužený potlesk.

Vystřídali je zápasníci klubu HANSOO Mělník v jihokorejském bojovém umění takewondo. Každý jejich pohyb byl plný hbitosti, rychlých pohybů všemi končetinami, zaměstnáním každého svalu v těle. Bojové prvky se mísily s gymnastikou a artistickými prvky. To se musí vidět. Mezi zápasníky byl i Jindra Hulín ze Mšena.

Běh Terryho FoxeHana Nečasová, starostka Sokola Mšeno, upozornila diváky, aby to, co viděli, nenapodobovali. Pokud je zaujalo judo, mají příležitost přijít na tréninky každou středu od 15 hodin do sokolovny. Koho láká takewondo, Jindra Hulín mu pomůže ke vstupu do oddílu v Mělníku. Osvěžovala nejen voda v bazenu, ale i nápoje z výčepu.

Posledním sportovním odvětvím se stala lehká atletika, přesněji 5. ročník Běhu Terryho Foxe, pojmenovaný podle mladého Kanaďana zápasícího pomocí běhu s rakovinou. Vznikla tak tradice každoročním během pořádat peněžité sbírky na podporu výzkumu rakoviny. Od startu u brány koupaliště vyběhlo 87 běžců. Kratší trať si zvolily ženy s dětmi, muži zdolávali 10 kilometrů. Běhaly i celé rodiny. S běžícím tatínkem a maminkou se v kočárku vezl nejmladší účastník, třiapůlměsíční Filípek Novák. V cíli čekaly odměny – samolepka, diplom, drobný upomínkový dárek a pohárek vody.

Jan Bursa