Mšenští zahrádkáři se 28. dubna vydali za poznáním do Botanické zahrady hl. m. Prahy v Tróji. Prohlídka tropického skleníka „Fata morgana“ s rostlinami pro nás mnohé neznámými byla spojena s přehlídkou exotických motýlů. Ti poletovali všude kolem nás, a tak bylo možné si prohlédnoutjejich překrásnou kresbu a pestrost barev. Jednomu z tohoto množství krasavců se zalíbilo právě na hlavě jedné z účastnic našeho zájezdu. Z tohoto krásného stanoviště se mu vůbec nechtělo odletět. Snad se chtěl nenápadně dostat ven, kde by však nepřežil.

   Po prohlídce tropického skleníku, uchváceni krásou těchto křehkých letců, jsme se odebrali na venkovní plochy pěstovaných rostlin. Mnoho jich bylo již v plném květu, a tak se bylo nač dívat, čím se potěšit, ale i poučit. Viděli jsme nejen sekvojovce obrovského, mandragoru, ale i krásné barvy mnoha druhů pivoněk. Shlédli jsme i krásy japonské zahrady.

   Dále byla v plánu prohlídka výstavního sálu s názvem „Magické rostliny“. Tato výstava však byla změněna na ekologickou expozici, kteoru mohli navštívit i naši slepí spoluobčané. Veškeré exponáty byly popsány slepeckým písmem. Návštěvníci si mohli vše ohmatat, aby věděli, co je vystaveno.

   Jménem účastníků zájezdu chci poděkovat paní Jarušce Hegrové, řidičce „našeho“ autobusu, za příjemnou a bezpečnou jízdu.

Vlastimil Čech