Na Základní škole ve Mšeně se konal Projektový den1

  • Dne 15. 3. byl u nás ve škole projektový den. Bylo to super! Mohli jsme si vybrat 3 skupiny, do kterých jsme se zapsali. Tam jsme potom plnili různé úkoly.
  • Byla jsem na projektu KUBA! Nejdřív jsme se dívali na DVD o Kubě, pak jsme se naučili několik základních slov španělsky a začali vyrábět vlajku Kuby.
  • Další skupinou byla VODA NENÍ JEN NA PITÍ. Zjistili jsme tam, kolik procent vody je na světě, jak se voda zpracovává na pitnou a zdravotně nezávadnou a nakonec jsme ochutnali 7 různých druhů vod.
  • Další skupina, kterou jsem navštívila, se jmenovala MORSEOVA ABECEDA. Nejprve jsme se rozdělili do skupinek a vyrazili jsme ven na školní hřiště, kde jsme hledali barevné papírky, na kterých byla napsána jednotlivá slova, ze kterých jsme měli získat odpověď na to, kde je schovaný poklad. Když jsme poklad našli, tak jsme šli do třídy a vyrobili jsme na papír to, co jsme dělali.
  • V pracovní skupině s názvem E-ČASOPIS jsme dělali svůj vlastní internetový časopis, který by měl zajímat děti i rodiče. Na úvod nás pan učitel seznámil, co a jak budeme dělat. Pak nás rozdělil podle toho, kdo chtěl dané téma zpracovávat. A hned se začalo pracovat – přidávaly se tam různé fotky, články. Časopisu jsme dali i jméno.
  • Další skupina se jmenovala NÁVRHÁŘ(KA), MODEL ROKU 2007. Za úkol jsme dostali přinést si tričko. Pak jsme si ho podložili novinami, aby se barvy nevsákly. Vzali jsme si šablony podle svého vkusu. Šablony byly z fólie. Potom jsme si vzali speciální barvy. Štětcem jsme si šablony obtiskly. Tričko jsme nechali 24 hodin schnout. Pak jsme ho přežehlili přes pečicí papír a mohli začít nosit. Senzace!
  • Skupina SVĚTLA A STÍNY byla o drogách. Za úkol jsme dostali vyrobit hlavu napůl zfetovanou, napůl normální. První hodinu jsme se dívali na film o drogách, který byl otřesný, a potom jsme se dali do práce na tom obličeji.
  • 2Další skupinou byla VODA -  ZÁKLAD ŽIVOTA. O první hodinu jsme se vydali ven, kde jsme hráli zajímavou hru. Ale druhá hodina byl ještě zajímavější. Měli jsme mikroskop a vodu z rybníka, ve které byli zajímaví živočichové. Chytili jsme je a zkoumali pod mikroskopem, bylo to opravdu skvělé. Já a kámoška jsme lovily jednoho obzvláště rychlého živočicha, ale nakonec jsme z něho neměly nic, protože jsme ho rozmáčkly!
  • Potom byly ještě skupiny NAMALUJ SI SVÉHO PANOVNÍKA A VČELAŘSTVÍ, ale na těch jsme nebyli. Stejně se nám projekt moc líbil a rádi bychom si ho zase zopakovali.

Výběr z prací žáků VIII. třídy ZŠ Mšeno