Kytarový soubor ZUŠ Liberec   Zasedací místnost městského úřadu se v neděli 15. dubna změnila v koncertní a výstavní síň. Svědčily o tom notové pultíky, hudební nástroje a nové velké obrazy: Jejich vernisáž začínala dílem barokního skladatele Antonia Vivaldiho, hranou kytarovým souborem ZUŠ Liberec, dirigovaným Věrou Párysovou.

   Flétnový soubor ZUŠ MšenoPavel Dvořák, ředitel ZUŠ Mšeno, představil návštěvníkům sedm nových krásných obrazů Mšena a Romanova, namalovaných žáky mšenské školy. Pod vedením učitelů je malovalo 35 dětí, které převzaly certifikáty o autorství a drobné odměny. Obrazy neskončí v depozitáři, zůstanou trvale na svém místě. Malí mšenští výtvarníci se každoročně zúčastňují mezinárodní výstavy Lidice. V loňském 34. ročníku získali sedm čestných uznání.

   Následoval koncert barokní hudby. Skladby a jejich interprety představovala Veronika Skopcová. Za notovými pultíky se střídaly soubory i sólisté ze ZUŠ Liberec, Mladá Boleslav a Mšeno. Z nepřeberného množství barokních skladeb jich zaplněný sál vyslechl dvanáct, hraných na kytary, flétny a klávesy. Kladly vysoké nároky na přednes, přesto je žáci bezchybně zahráli, což potvrzoval zasloužený potlesk.Jiří Bartoš
   Milým překvapením se stalo vystoupení Jiřího Bartoše. Tento pedagog ZUŠ Mladá Boleslav a zároveň zpěvák Divadla F. X. Šaldy v Liberci nejprve pověděl pár slov o baroku. Pochválil pořádání koncertu v rámci výtvarné výstavy, vždyť hudba a výtvarné umění k sobě neodmyslitelně patří. Baroko přineslo věčné kulturní hodnoty v překrásných stavbách, obrazech, sochách a hudebních dílech. Je věčně živé a inspirující k novým tvorbám. Pan Bartoš dále zazpíval mistrovským barytonem ukázku z barokní opery. Přidal ještě žertovnou lidovou píseň. Na klávesy ho doprovázela Veronika Skopcová. Společné vystoupení libereckých kytar a mšenských fléten uzavřelo koncert barokní hudby. Ředitel ZUŠ Pavel Dvořák poděkoval souborům za jejich vystoupení a hostům z Liberce a Mladé Boleslavi předal pamětní listy a dárky z ozdobné keramiky.                                                                                    

Jan Bursa

Mšenská flétna a liberecká kytaraZaplněný sál radniceVěra Párysová