Atletka Radka Nečasová se nominovala na halové Mistrovství České republiky ve vícebojích, které se konalo 10. – 11. února. V pražské atletické  hale ve Stromovce čekalo na Radku a 13 vícebojařek z celé ČR 5 atletických disciplín.

     V první disciplíně – v běhu na 60 m překážek – skončila čtvrtá časem 9.33 sekund, ve skoku vysokém překonala laťku ve výšce 157 cm. Třetí disciplínou byl vrh koulí, ve kterém si Radka zlepšila dosavadní osobní výkon na 11,55 m  a celkově se držela stále na průběžném 4. místě.

     O tom, zda si přiveze z mistrovství nějakou z medailí, mohl rozhodnout již skok do dálky. Pokud by Radka skočila svůj osobní rekord – 509 cm, mohla pomýšlet na medaili, ale bohužel ve třech pokusech s velkými nedošlapy se jí to nepovedlo. I když v poslední disciplíně v běhu na 800 m běžela tzv. „na krev“ a zlepšila si dosavadní čas o celých 9 sekund, bodovou ztrátu po skoku dalekém se jí nepovedlo dohnat. Celkově skončila na pěkném 5. místě, s minimální ztrátou za medailovým umístěním.

     Dalšího atletického mistrovství se Radka zúčastnila již  týden po vícebojích, když ve stejné hale ve Stromovce se  v kategorii dorostenek 3. místem v rozběhu probojovala do finále v běhu na 60 m překážek. Ve finále skončila celkově osmá z 25 nominovaných překážkářek.

     V letošním roce se bude  pilně připravovat na vrchol hlavní sezony, kterým je Mistrovství světa do 17 let v Ostravě, pokusí se splnit limit v běhu na 100 m překážek.