Postřehy z volejbalového, nohejbalového a tenisového turnaje


Oddechový časMšeno je malou Mekkou sportovců. Na různá sportovní setkání sem přijíždějí sportovci ze spřátelených klubů z různých míst v Čechách. Tak tomu bylo i brzy ráno v sobotu 9. září. Na 9. ročník poprázdninového turnaje ve volejbalu přicházeli na kurty za sokolovnou hráči i přiznivci. Všichni tak potvrdili, že Mšeno není v republice neznámým volejbalovým místem.

   Hbitě se převlékli a do zahájení se pilně rozcvičovali a trénovali. Inu, čím více času věnuji tréninku, tím větší mám naději na vítězství. Rušno bylo i ve štábu turnaje při zařazování družstev do kvalifikačních skupin. Miloš Jíra zatím ozvučoval sportoviště. Krátce po 9. hodině se účastníci seznámili s rozpisem turnaje a určením kurtů. Poté vypukly na všech stanovištích líté boje.
Nechytatelný smeč
Hrálo se slušně, obětavě a z plných sil. Smečí bylo jako z kanónů. Obrana, rozehrávači i smečaři předváděli mistrovské výkony. Za získaný míč dostával spoluhráč poděkování, jiný za způsobenou chybu sklidil vyčítavý pohled. Šestičlenné týmy měly v kádru minimálně dvě ženy, což byla podmínka účasti. Celým turnajem vládl přátelský duch. Na volejbalu je krásné upevňování sportovního přátelství. Rozhodně se v něm neuplatní primadony hrající jen na sebe. Před 20. hodinou dopadla na kurt poslední smeč a rozhodčí ukončil finálový zápas. Účastníci obdrželi diplomy a upomínkové ceny od mnoha sponzorů.

   Výsledky turnaje: 1. Praha-Spořilov, 2. Tsunami Ústí nad Labem, 3. Desná, 4. Mšeno, 5. Libochovice A, 6. Liblice, 7.–11. Libochovice B, Zdravý duch Mělník, Pohoda Suchdol u Kutné Hory, Optimista Mělník a Ruský balet Mladá Boleslav.

Jan Bursa

   V sobotu 2. září odjeli někteří členové volejbalového oddílu TJ Sokol Mšeno na horské „soustředění“ do Desné v Jizerských horách, kde se zúčastnili volejbalového turnaje smíšených družstev. V tomto silně obsazeném turnaji jsme v oslabeném týmu čtyř mšenských hráčů (P. Nečas, M. Mach, H. Nečasová, J. Krúpová), ale za  pomoci dvou volejbalistů z Desné vybojovali pěkné 3. místo.

   Ani naše mšenské kurty nezůstaly tuto sobotu prázdné. Za pěkného slunečného počasí se zde opět po několika letech sešli amaterští nohejbalisté. Na svůj první nohejbalový turnaj je pozvali organizátoři Petr Votík, Hynek Tříška a Jakub Švec. Z premiérového turnaje, kterého se zúčastnilo 10 týmů, si 1. a 2. místo odvezli přespolní hráči, mšenské mužstvo ve složení T. Brunclík, J. Švec a H. Tříška obsadilo bronzovou příčku.

   Přesně za týden se na sokolské kurty sjeli volejbaloví nadšenci, kteří přijali pozvání na již devátý „Poprázdninový turnaj smíšených družstev“. Dění a výsledky z tohoto klání  jste si již  přečetli v článku dopisovatele a přímého účastníka pana J. Bursy.

   Hned druhý den, v neděli 10. září, se vyměnily volejbalové sítě za sítě tenisové. Na kurtech se sešlo 20 tenisových nadšenců, kteří se ve čtyřhrách pustili do bojů o vítězství. Prvnímu zápasu však předcházelo důležité losování dvojic – spoluhráčů. Náhodně vylosované dvojice utvořily 2 skupiny, ve kterých tenisté sváděli napínavé souboje o postup do semifinále. Prvními postupujícími ze skupiny A byli Petr Živec – Karel Píč, z druhého místa postoupila smíšená dvojice ve složení Naďa Prchlá a Pavel Nečas. Ze skupiny B postoupila z prvního místa další smíšená dvojice Hana Nečasová a Vojtěch Stritzko, která ve skupině překvapila i sama sebe, porazila všechny protihráče, překvapivě i favority turnaje 6:1 Tondu Zoubka a Petra Sasku. Jako první o postup do finále proti sobě nastoupili P. Nečas – N. Prchlá a A. Zoubek – P. Saska. V tomto souboji nedali Tonda s Petrem protihráčům žádnou šanci a přesvědčivě vyhráli 6:0. V druhém semifinále začala lépe dvojice Nečasová – Stritzko, za malou chvili vedli 3:0, ale pak se jim přestalo poprvé v celém turnaji dařit a nakonec prohráli 3:6. Ve finále se utkali zkušení tenisté, kteří divákům předvedli velmi napínavé výměny a tvrdá podání. Těmi úspěšnějšími, kteří si vybojovali 1. místo v turnaji, byli favorité – organizátor Tonda Zoubek a jeho spoluhráč Petr Saska. Pěkné  druhé místo obsadili, a tak i zúročili pravidelné tréninky Petr Živec – Karel Píč. O třetí příčku se porvaly dvě smíšené dvojice. I tento zápas byl velmi napínavý až do posledních úderů. Učitelská dvojice Nečasová – Stritzko nenašla účinný recept na přesnou a nekompromisní hru na síti, kterou předváděl Pavel Nečas ve spolupráci se svou zkušenou spoluhráčkou. Učitelé, ač 7:5 prohráli a obsadili 4. místo, přesto byli se svojí účastí na turnaji, hrou i výsledky spokojeni. Další pořadí: 5. V. Kummer –  P. Mansfeld, 6. Z. Jiřický – M. Martínek, 7. R. Mansfeld – J. Mokrý, 8. L. Grát – M. Martínek, 9. L. Pokorný – J. Vaněk, 10. Guttenbergová – V. Kovacs.

Hana Nečasová