Letošní ročník Kokořínského triatlonu s rekordní účastí1

Letošní triatlon, který jsme uspořádali v sobotu 15. července, nás příjemně překvapil rekordní účastí – 37 amatérských triatlonistů. Taktéž kategorie žen se rozrostla na úctyhodných 9 závodnic, pouze do kategorie veteránů se přihlásili jen dva startující. V početném startovním poli se objevilo vedle skalních příznivců tohoto vytrvalostního závodu i velké množství nováčků. Další milé překvapení si pro nás připravilo samotné počasí. Proti dřívějším ročníkům začal červenec horkým a slunečným počasím, a tak se závodníci vrhli po startu do příjemně teplých vod 2rybníka Harasova, aby uplavali 1,5 kilometru.

V této první disciplíně nečekaně všem startujícím uplavala a jako první na kolo nasedala žena Sára Hendrichová. Postupně se na čtyřicetikilometrovou trať vydalo zbývajících 36 závodníků. Celý organizační tým se rychle přesunul z Harasova do cíle závodu na stadion ve Mšeně. Několik organizátorů plnilo funkci kontrol s občerstvením především na běžecké trati dlouhé 10 km.3

Prvním, který ve výborném čase 2:24:45 h doběhl do cíle 12. ročníku Kokořínského triatlonu, byl známý vytrvalostní běžec Michal Michálek ze Sokola Mělník. I další, kteří stanuli na stupních vítězů, byli sportovci z Mělníka – druhý Jiří Valoušek z HZS Mělník a třetí Břetislav Pokorný z ISŠT Mělník. Ze mšenských borců se nejlépe umístil Martin Kauler na 10. místě, dále hlavní organizátor triatlonu Martin Mach na 22. místě, Martin Beer na 27. místě a Vladimír Wasyliw na místě 28. V kategorii žen obsadila v premiéře mšenská Jitka Měšťanová 7. místo.4

Zpestřením celé akce bylo zařazení nultého ročníku dětského duatlonu, který jsme odstartovali v 15 hodin. Premiérového duatlonu se zúčastnilo pouze 9 závodníků, kteří se ale o to s větším nasazením pustili do bojů o medaile. Duatlon začal během po oválu stadionu, pak závodníci nasedli na svá kola a vydali se na trať vně stadionu. Svůj první duatlon zakončili povzbuzováni dospělými závodníky a přihlížejícími opět během. Doufáme, že v příštím roce se již 1. ročníku zúčastní více dětských sportovců.5

Výsledky nultého ročníku dětského duatlonu – nejmladší žactvo: 1. Měšťan Matouš, 2. Mrázová Tereza. Mladší žactvo I.: 1. Měšťanová Matylda, 2. Karabáček Jaroslav. Mladší žactvo II.: 1. Karabáčková Martina, 2. Karabáčková Helena. Starší žactvo: 1. Hanuš Ota, 2. Krúpa Jan, 3. Kvapil Karel.