Bohoslužbu v evangelickém kostele doprovázela žesťová kapela Kumel Brass ze saského města Hoyerswerda. Po ní kapela ve složení 2 pozouny (ženy), 2 tuby, 2 lesní rohy (1 z nich žena), 4 trubky a samozřejmě bicí souprava se i s notovými pulty přemístili před kostel. Nepálivé slunce s osvěžujícím větříkem vytvořily optimální podmínky pro koncertování. O posluchače nebyla nouze.

   Na pokyn kapelníka se muzikanti představili písněmi z Jamajky. Od prvních taktů sluchu lahodící melodičnost s moderním rytmem chytila posluchače za srdce. Také návštěvníci postupně přibývali. Ostatně, kdo by také odolal pestrým melodiím. Dále zazněly gospely o starobiblickém příběhu, spirituály o trpících otrocích toužících po svobodě. Repertoár byl velice pestrý a hudebně náročný. Potěšila také směs písní Vzpomínka na Franka Sinatru, věčně zelené Pole u řeky a Svatí pochodují.

   Boleslavskou ulicí ještě zněla známá polka Jásavá a lidový valčík V krásné zelené Šumavě. Koncert uzavírala Vejvodova Škoda lásky. Obě polky by v sále roztančily každého, dokonce i samotné koště. Posluchači děkovali hudebníkům za koncert příjemné hudby. Loučení s nimi bylo přátelské. Mnozí si povzdechli, že koncert nemůže déle pokračovat. Nezbývá než vzpomínání a očekávání příštího vystoupení. Kapela Kumel Brass zanechala ve Mšeně ten nejlepší dojem.

Jan Bursa