Na bronzovém stupni   V pátek 30. 6. si Radka Nečasová převzala závěrečné vysvědčení, narychlo se rozloučila se spolužáky z deváté třídy i celou ZŠ Mšeno a společně s trenérem se vydala na šestihodinovou cestu do Ostravy. Zde se 1. a 2. července konalo Mistrovství České republiky v lehké atletice dorostenců a juniorů. Radka se na tento závod v kategorii dorostenek nominovala na 100 m překážek. Za deštivého počasí si druhým místem v rozběhu a v osobním rekordu 14,74 s zajistila účast ve finále, ve kterém časem 14,82 obsadila krásné 3. místo.

   Radka již třetím rokem 3–4krát týdně dojíždí trénovat do Mladé Boleslavi, kde již jako starší žákyně úspěšně reprezentovala oddíl AŠ Mladá Boleslav v různých atletických disciplínách. Po získání titulu přeborník Libereckého kraje ve vícebojích v kategorii starších žákyň i dorostenek se společně s trenérem rozhodla specializovat na víceboje – sedmiboj a pětiboj. Trénovat všech sedm disciplín je velmi náročné, ale Radka vše s úspěchem zvládá – školu i sport. Prázdniny pro ni nebudou chvíle odpočinku, neboť se celé dva měsíce bude připravovat na různé závody, např. na Mistrovství ČR ve vícebojích v Táboře, mezinárodní mítink Mladá Evropa v Jablonci nad Nisou a na Mistrovství ČR do 22 let v Uherském Hradišti.

   Přejeme Radce mnoho úspěchů, nejen ve sportu, ale i ve studiu na Gymnáziu v Mladé Boleslavi, kde od září začne studovat.

J. Trunková, třídní učitelka IX. A ZŠ Mšeno