1   V sobotu 13. května 2006 se na sportovním stadionu SK Mšeno konalo pravidelné klání hasičských družstev a jednotlivců v požárním sportu. Z celého okresu se sjely dobrovolné hasičské jednotky, aby bojovaly o titul mistra našeho okresu a  zajistily si účast i postup do krajského kola. Celkem se sjelo 14 družstev mužů, žen a jedno družstvo dorostenců. Na perfektně připraveném oválu již v pátek začaly přípravné práce při rozměření jednotlivých tratí a postavení překážek, což zajišťovalo pár nadšenců místní zásahové jednotky. Kromě odpolední krátké dešťové přeháňky při královské disciplíně – požárním útoku – bylo ideální počasí.  2

V mužské kategorii obhájilo vítězství družstvo ze Střem, druzí byli muži z Konětop a třetí družstvo z Vehlovic. Domácí po lonském druhém místě skončili čtvrtí. V celé nahotě se ukázalo že bez tréninku nelze nastoupit k „mistrovskému zápasu“. V ženské kategorii si vítězství a právo postupu odvážejí děvčata z Konětop, na druhé příčce skončilo družstvo ze Střem a třetí místo patří družstvu Mělník-Blata. V jednotlivcích zvítězili ve svých kategoriích Patrik Eder ze Střem a Ludmila Boušková z Blat. Soutěž, kterou pořádalo Okresní sdružení hasičů ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem a jednotkou SDH Mšeno, probíhala duchu fair – play a pod přísným dohledem komise rozhodčích pod vedením Hany Michálkové. 3

Velký dík patří také především místním činovníkům SK za vytvoření podmínek pro tuto soutěž a zajištění kompletního občerstvení pro soutěžní družstva. Vzhledem k tomu, že na okrese není podobný stadion s oválem, je velký předpoklad, že další ročník této soutěže bude opět u nás. Rovněž bych při této příležitosti rád pozval všechny příznivce tohoto sportu na IX. ročník Memoriálu Ing. Miloše Kosiny v požárním útoku družstev mužů a žen, konaného u příležitosti 130. výročí založení místního hasičského sboru . Tato soutěž se uskuteční v sobotu 1. července 2006 na školním hřišti ve Mšeně.