Mšenští „veteráni“ vstupují s chutí do nové motoristické sezonyVeteránská burza

Mšenský JAWA - MOTO - ČZ VETERAN CLUB vstupuje letos do čtvrtého roku své existence. Parta nadšenců, kteří na sklonku roku 2002 založili výše zmíněné sdružení, obdivuje tradici českých výrobků – motocyklů Jawa. Z počátečních devíti členů se klub rozrostl na současných 33 vyznavačů motorismu. O činnosti klubu veteránů jsem hovořil s Františkem Šulcem, starostou tohoto spolku.

Na projížďceCo znamenal rok 2005 pro váš klub?
Především několik akcí, z nichž se začíná stávat tradice. Především to je Jarní burza, jejíž druhá kapitola byla loni docela úspěšná. Nedílnou součástí naší práce jsou pravidelné prověrky technického stavu motocyklů našich členů. První mistrovství světa mopedů Stadion, které se jelo loni na plochodrážním stadion, mělo přilákat velký počet jezdců ze širokého okolí. Bohužel, ne všichni, kteří předběžně projevili zájem, pak nakonec opravdu přijeli. Přesto to byl zajímavý podnik a my věříme, že letos bude jezdecká účast podstatně lepší. Zajímavý byl i sraz motoveteránů, při němž jsme jeho účastníky zavedli na hrad Kokořín, kde si mohli prohlédnout nejen samotný hrad, ale i zdařilou výstavu „Ztracené Kokořínsko“. Loňskou sezonu jsme po dvou tanečních zábavách se skupinou Karyna zakončili Vymetáním výfuků.MS mopedů

Podíleli jste se i na dalších akcích?
Své motocykly jsme vystavili na Posledním koupání ve Mšeně a také na Dni železničářů ve Skalsku, kde kromě nás byly k vidění parní lokomotivy, drezíny, uniformy policie a vojska ze 30. let minulého století a další atrakce pro děti. Navštívili jsme také Veteránské rojení v Lobči.

Co vás čeká v letošním roce?
Především se soustředíme na naše tradiční akce (jejich přehled uvádíme na této stránce), např. pro MS mopedů chystáme stavbu speciálu. Kromě toho se budeme podílet na oslavách 700 let města Mšena. Připravili jsme návrh na dopravní uzavírku. Při vlastních oslavách chystáme výstavu motocyklů a promítání motoristických filmů pro pamětníky, mj. i z přípravy na Šestidenní z r. 1957, která se konala ve Mšeně. Nebudeme chybět ani na plánovaném podzimním otevření rekonstruovaného mšenského koupaliště.

Karel Horňák