Lyžařské prázdniny   Již pátým rokem pořádáme v době jarních prázdnin pro žáky ZŠ Mšeno ozdravný lyžařský pobyt na horách. Letos jsme společně se 34 dětmi vyrazili do Krkonoš do malého lyžařského areálu v Dolním Dvoře.

   V neděli po příjezdu jsme se ubytovali v útulné horské chatě s názvem Janova bouda a vydali se na obhlídku 200 metrů vzdáleného lyžařského areálu. Na sjezdovku jsme vyrazili hned druhý den po snídani, kde jsme lyžaře  rozdělili podle výkonnosti a hurá na vlek. I letos jsme mezi sebou měli několik lyžařů – začátečníků, ale stačilo jedno dopoledne, aby nováčci zvládli lyžařské základy a odpoledne již bravurně sjížděli svah spolu s ostatními.Lyžařské prázdniny

   Na lyžích děti pilně trénovaly každý den, aby své lyžařské umění předvedli při tradičním závodě ve  slalomu. Večery jsme trávili při společných hrách a soutěžích, aktuálně jsme zařadili i předvádění jednotlivých olympijských disciplín a nevynechali jsme ani sledování právě probíhajících zimních olympijských her na televizní obrazovce, přičemž jsme drželi palce našim sportovcům. V programu pobytu nechyběl ani závěrečný karnevalový večírek s vyhodnocením slalomu a dalších soutěží, kde děti obdržely medaile, diplomy a sladké odměny.

   Doufáme, že se všem zúčastněným  pobyt líbil a v příštím roce se s námi opět vydají na vrcholky hor.

Hana Nečasová