Setkání s dravci   Chcete vědět, jak jsme se překulily do nového roku? Tak čtěte pozorně, co už máme za sebou a co nás ještě čeká. Hned začátkem ledna jsme měly hosty. Byli u nás výr velký, káně lesní, sovice sněžná a jiní vzácní opeřenci. Přijeli k nám až z České Lípy se svojí paní chovatelkou a u nás ve školce se jim určitě líbilo, protože se na nás přijedou (nebo přiletí?) za rok zase podívat. Také my děti jsme v lednu cestovaly. Autobusem na Mělník do MKD, kde jsme si krásně zazpívaly s panem Jaroslavem Uhlířem při „Hodině zpěvu ve zvěřinci“. A věřte nám, že to byl opravdu „zvěřinec“, a dokonce pohádkový!

   I v únoru byl nabitý program. Ve školce se konalo divadelní představení pohádky „O zlaté rybce“, které nám přivezla společnost Ludmily Frištenské. Její Kašpárek rozdával i sladkou odměnu za potlesk – tleskaly jsme ostošest. Ale hlavně naši předškoláci měli velký den: zápis do ZŠ. Pohádkový zápis, to je pane něco úžasného. To se hned tak nepoštěstí, setkat se s vodníkem, vílou, drakem nebo princeznou. Ještě jsme stihly pěknými básničkami přivítat ve Mšeně nové občánky a už jsou tu jarní prázdniny.To bude něco,sníh je jako peřinka, těšíme se na klouzačku.

   A naše plány na jaro? Navštívíme Planetárium v Praze a divadlo U Hasičů – těšíme se na pohádky. Také se blíží Velikonoce. Půjdeme na návštěvu za babičkami a dědečky do DS a jako pokaždé s písničkou a malým dárkem. My také neodejdeme s prázdnou, vždycky na nás čeká nějaká dobrůtka nebo dárek. Ale i bez toho tam chodíme rádi, třeba si jen povídat, nebo si hrát a kreslit. Hlavní jarní akce? No přece škola v přírodě! HURÁÁÁÁ! V květnu vyrážíme do Bedřichova v Jizerkách a už se nemůžeme dočkat. Tak se těšte na další zprávy od nás a klidně nás přijďte do naší školky navštívit – my máme návštěvy moc rádi. Ahoj u nás…

Vaše děti z mateřinky ve Mšeně