1Ohlasy na zdařilou kulturní akci v MKD Mělník

   Navštívil jsem město Mělník a v jedné z uliček jsem zahlédl poutavý žlutý plakát, na kterém stálo - 4. hudební pohlazení. Při bližším prozkoumání jsem se dočetl, že se jedná o vystoupení tanečního orchestru Základní umělecké školy Mělník v Masarykově kulturním domě v úterý 7. 2února, kde jako host vystoupí smíšený pěvecký sbor Intermezzo ze Mšena. Protože mám hudbu rád a jsem přesycen nekonečnými seriály v televizi, rozhodl jsem se tuto akci navštívit. Hned v úvodu musím zdůraznit, že jsem se rozhodl správně.

3   Na místě jsem zjistil, že mělnická umělecká škola pod vedením Jiřího Lechnera vyučuje také hru na nástroje a že jeden z učitelů Karel Horňák je dirigentem vlastního tanečního orchestru. Od prvních tónů jsem začínal chápat, proč ten název Hudební pohlazení. Okamžitě jsem věděl, že mám tu čest poslouchat vysoce profesionální orchestr, který je prošpikován vynikajícími sólisty. Orchestr má obrovské štěstí v tom, že jeho dirigentem je Karel Horňák, neboť je evidentní, že své profesi velmi rozumí a dokáže fantastickým způsobem orchestr sehrát a sladit. Během večera se v souboru také vystřídali mladí žáci umělecké školy, kteří postupně doplňují stavy tohoto tělesa. 4

   V každém případě jsem konstatoval, že město Mělník vlastní hudební klenot, po kterém by sáhli široko daleko i jinde. Doby, kdy jsme za kvalitní kulturou jezdili třeba i do Prahy, jsou ty tam. Nedivil bych se, kdyby z Prahy naopak přijeli poslechnout orchestr do Mělníka. Ve druhé části večera vystoupil smíšený pěvecký sbor Intermezzo ze Mšena taktéž pod vedením sbormistra Karla Horňáka. Zpívají spolu teprve rok, ale jejich výkon dovedl obecenstvo k velkému aplausu. Co dodat - nádherné vystoupení orchestru, vynikající výkony zpěvaček Evy Málkové a Jany Vedralové a s obrovskou chutí zpívající sbor Intermezzo. Ten večer jsme nebyli pohlazeni, ale neustále hlazeni, a jak víte ze života, pro pohlazení se člověk vždy rád vrací, a to v tomto případě platí dvojnásob. Díky za krásný zážitek celému kolektivu Základní umělecké školy Mělník.

Miloslav Čmejla, Štětí

5  6 7
Článek v týdeníku Tep regionu, nazvaný „Únor chladí, hudba hladí“, byl skutečně pravdivý. V úterý 7. února jsme se o tom přesvědčili v Masarykově kulturním domě na Mělníku. Aranžmá Tanečního orchestru ZUŠ v Mělníku bylo nové. Milým překvapením bylo střídání muzikantů za mladší kolegy. Nikdo nečekal, kolik mladých lidí se v dnešní době věnuje tomuto druhu hudby. Okouzlující byly dívky hrající na dechové nástroje.

8   Ani tentokrát nechyběl host večera. Byl jím „náš“, tedy mšenský smíšený pěvecký sbor Intermezzo. Za doprovodu orchestru a sympatických dívek z Minervy, hrajících na konga a bonga, zazpíval mšenský sbor nové swingové písně, které dosud ve Mšeně nezazněly. Za svůj výkon byl od posluchačů patřičně oceněn velkým potleskem.

   Co říci na závěr? Že v ten večer se ve tvářích přítomných objevil úsměv a celkové uvolnění. Všichni se nechali unášet krásnými melodiemi. Je na místě říci, že tento den byl perný hlavně pro Karla Horňáka, který celý večer dirigoval orchestr a na závěr ještě vedl jako sbormistr mšenský pěvecký sbor. Dík nejen jemu, ale i všem účinkujícím a k tomu hodně síly a pevné zdraví.

Zdeňka Kaulerová, Mšeno