Mšenské koupaliště hostilo o první zářijovou sobotu rozlučkovou akci s letošní sezonou. Byla nazvána příznačně – Poslední koupání. Pro návštěvníky byl připraven bohatý celodenní program. Už o desáté hodině dopolední se z reproduktorů začaly linout příjemné tóny dechovky Severka, která přijela potěšit srdce fanoušků tohoto žánru až z Litoměřic. Je jen škoda, že se posluchačů v příjemném dopoledni sešlo opravdu málo. Ovšem ti, co přišli, rozhodně nelitovali. Severka připravila skutečné dechovkové „hody“ z těch nejznámějších písniček v lidovém tónu.

   Po obědě patřilo místo v „hudebním“ stanu dívčí hudební skupině Minerva ze Základní umělecké školy v Mělníku. Tahle parta mladých muzikantek, vedená Zdeňkem Němcem, si brzy získala sympatie posluchačů. Písnička střídala písničku, a tak čas vyhrazený pro tuto kapelu vypršel pro většinu posluchačů až příliš rychle. Na mšenské lázně patří také swingová hudba. Letos jsme přivítali Bigband CL, vedený Jiřím Tulachem, který si do své kapely pozval hosta s velkým H – trombonistu Svatopluka Košvance. Zazněly skutečné swingové „pecky“ v kvalitním provedení. Večerní zábavu s kapelou Lessyho woheň navštívila především mladá generace, která se při rockové hudbě bavila do pozdních nočních hodin.

   Na zdárném průběhu Posledního koupání se podíleli také sponzoři: Stavební firma Guttenberg, Marie Štráchalová, Modern Roofing System, čerpací stanice KABE,  Penzion Ráj,  Penzion Milča, Elektro Andelt, Sokol Mšeno, Moto veteran klub Mšeno, Tent Wood s. r. o.

Karel Horňák

Fotogalerie - Poslední koupání 2005