Ačkoliv se letošní léto výrazně podepsalo pod sníženým počtem návštěvníků v našem regionu, místní turistické informace jsou stále žádané a návštěvníci je stále častěji hledají na internetu. Díky tomuto trendu proto neustále stoupá obliba webových stránek města Mšena, které v srpnu zaznamenaly svůj dosavadní rekord - 6.275 přístupů za měsíc. Dovolte nám proto, abychom zde uvedli několik statistických zajímavostí z tohoto měsíce.

   Na čelních místech se opravdu umisťují převážně "turistické" informace. Pokud pomineme titulní stranu webových stránek, největší oblibu již tradičně zaznamenal KALENDÁŘ AKCÍ s 2.618 měsíčními přístupy. Na třetím místě figurují TURISTICKÉ TRASY, na čtvrtém pak SLUŽBY - UBYTOVÁNÍ s 285 přístupy, šestá je FOTOGALERIE, sedmé KOUPALIŠTĚ, osmý SPORT, deváté jsou MAPY, jedenáctá KULTURA, dvanácté INFORMAČNÍ CENTRUM, sedmnácté SLUŽBY, třiadvacáté je POČASÍ, sedmadvacáté JÍZDNÍ ŘÁDY, jedenačtyřicáté MUZEUM.

   Na dalších přístupech se zřejmě větší mírou podílejí i obyvatelé města a okolí, např. na pátém VYHLEDÁVÁNÍ, desáté TJ SOKOL, čtrnáctém ZEPTEJTE SE, šestnáctých AKTUALITÁCH, pětadvacáté ZŠ MŠENO, šestatřicátém DOMOVĚ SENIORŮ, či bohužel až osmdesáté KNIHOVNĚ. Uvedené výsledky naznačují, že se mšenský web stal v krátké době významným informačním mediem pro místní občany i pro návštěvníky našeho města a v současné době zřejmě nemá v našem regionu konkurenci.

Václav Novák