Obec Kadlín nacházející se uprostřed mezi Mělníkem a Mladou Boleslaví v příštím roce 2006 vybuduje na kopci Hradišť rozhlednu. Z Hradiště je vidět do širokého okolí. Naskytne se Vám pohled na Vrátenskou horu, Bezděz, Říp, Ralsko, Ještěd, Chlum a za dobré viditelnosti i Krkonoše. Hradišť se nachází asi 600 m východně od obce u nové  kvalitní asfaltové polní komunikace.

   Obracíme se na Vás, cykloturisté s výzvou: Přispějte nám k založení základů rozhledny základním kamenem z Vašeho okolí, města, obce!!!!! Jediným požadavkem je, aby kámen vážil  alespoň 1 kg. Všichni kdo přivezou na kole vlastní kámen do základů, budou uvedeni na pamětní panelu rozhledny. Rozhledna bude replikou strážní věže z období Karla IV, kdy Hradišť byl opevněným místem sloužícím k ochraně cest proti lapkům.

   Prvních 100  cykloturistů dostane malou odměnu od pernikářky Jindřišky Dvořákové. Dále odměna čeká na nejmladšího a nejstaršího cyklistu a na toho, kdo přijede z největší dálky. Odměnu dostane i ten, kdo přiveze nejtěžší kámen.

   Svůj základní kámen přivezte: v neděli 17. července 2005, kdy v obci probíhá Kadlínské léto - pouť 2005 v době od 14 do 15 hodin na kopec Hradišť!

Obec Kadlín se těší na Váš základní kámen a věříme, že v září 2006 najdete Vaše jméno na pamětním panelu při otevření rozhledny

V Y H L Í D K A   H R A D  I Š Ť
--------------------------------------------