Děti z mšenské základní školy na cestě za zdravím

Na Severáku to bylo fajn
   Již počtvrté jsme se vydali společně s třiceti dětmi z naší ZŠ na ozdravný pobyt, tentokrát do Jizerských hor. Jarní prázdniny chtěly děti prožít aktivně na lyžích v areálu SEVERÁK poblíž Bedřichova. Byli jsme ubytováni v příjemném penzionu „U Bohouše“, kde nás vedle pana vedoucího přivítal i samotný bernardýn Bohouš osobně.

   Po příjezdu jsme se s dětmi vydali na obhlídku 1 km vzdáleného lyžařského areálu, ve kterém je pro lyžaře připraveno 10 sjezdovek různých obtížností. První den nás na sjezdovce přivítalo nepříznivé počasí - silný vítr a husté sněžení, které nás doprovázelo po zbytek celého pobytu. Avšak ani nepříznivé počasí nás neodradilo, lyžovat jsme chodili každý den, zalyžovali jsme si dokonce i večer na osvětlené sjezdovce, což byl především pro nováčky nevšední zážitek. Všichni lyžaři, začátečníci i ti pokročilí, na svazích pilně trénovali, aby si své lyžařské umění poměřili poslední den se svými spolužáky v závodech ve slalomu. Vedle tohoto závodu jsme pro děti připravili i napínavý závod v jízdě na lopatě. Za pěkné výkony na lyžích i na lopatě byli v poslední karnevalový večer všichni zúčastnění oceněni diplomem, sladkou odměnou a ti nejlepší obdrželi i medaili.V závěru karnevalové diskotéky byly odměněny nejen nejhezčí masky a nejlepší tanečníci, ale také nejlépe a nejhůře uklizené pokoje v bodování čistoty. Po prodloužené večerce a odmaskování všichni příjemně unaveni uléhali s pocitem zajímavě prožitého ozdravného pobytu.

   Páteční dopoledne nás čekalo už jen balení, úklid pokojů, po obědě jsme nasedli do autobusu, rozloučili se nejen s pracovníky penzionu, Bohoušem, ale i s krásně zasněženými Jizerskými horami, Severákem...
  
   P. S. Za spolupráci děkuji všem lyžařským instruktorům, zdravotnici a také panu řidiči autobusu za bezpečnou dopravu na hory i zpět.

Hana Nečasová, vedoucí pobytu