V Praze byly vyhlášeny výsledky soutěže Zlatý erb 2005 o nejlepší internetové stránky
Vyhlášení Zlatého erbu 2005
   Internet hýbe světem. Kdo není na síti, jako by neexistoval. Proto se řada měst i obcí snaží náležitě vylepšovat kvalitu svých internetových stránek. Krajský úřad Středočeského kraje každoročně vypisuje soutěž Zlatý erb, která mapuje kvalitu internetových stránek v celém kraji. Nás může těšit, že v letošním ročníku do této soutěže významně promluvilo také Mšeno, jehož webová stránka obsadila v konečném hodnocení vynikající druhou příčku. Ceny pro vítěze předával Ing. Petr Bendl, hejtman Středočeského kraje.

VÝSLEDKY KRAJSKÉHO KOLA
   Nejlepší webová stránka města:
1. Buštěhrad (http://www.mestobustehrad.cz), 2. Mšeno (http://www.mestomseno.cz), 3. Brandýs nad Labem-Stará Boleslav (http://www.brandysko.cz).
   Nejlepší webová stránka obce: 1. Pozdeň (http://www.pozden.cz), 2. Únětice (http://www.unetice.cz), 3. Dlouhá Lhota (http://www.dlouhalhota.cz).
   Nejlepší elektronická služba: 1. Beroun: Mapa Berouna, Mapa Berounska, 2. Vlašim: Dálkové sdílení novinek – RSS, 3. Dlouhá Lhota: Elektronické služby.

   Slavnostního vyhlášení výsledků soutěže Zlatý erb 2005 se zúčastnil také Martin Mach, správce obsahu mšenských webových stránek. Požádali jsme ho, aby nám je stručně představil:
   „Na publikování se podílejí 2 pracovnice MěÚ, 3 členové Komise cestovního ruchu při MěÚ a 2 překladatelé-externisté. Stránky se aktualizují minimálně jednou denně. Část Město Mšeno obhospodařují pracovnice MěÚ, zbytek členové Komise cestovního ruchu a nad vším dohlíží správce obsahu (také člen Komise CR). Případné technické potíže a zásadní technická vylepšení provádí webmaster, což je externí firma, která vytvořila grafiku a technický rámec těchto Vyhlášení Zlatého erbu 2005stránek (mocný on-line redakční systém) podle požadavků města a kde také web fyzicky běží (na páteřní síti internetu). Roční náklady na provoz stránek se pohybují zhruba v rozsahu 10 tis. Kč (naplňování obsahu provádějí aktivisté zdarma).
Jednoznačně nejnavštěvovanější stránkou je Kalendář akcí. Dále pak jsou to informace turistické – turistické trasy, ubytování, mapy a fotogalerie Mšenska, Aktuální počasí, Služby. Další populární oblastí jsou informace „pro místní“ - např. rubrika Zeptejte se, jízdní řády, Aktuality. Velmi vyhledávané jsou také informace o místních spolcích, nejvíce sportovních. Populární je také čtení Mšenských novin na našich stránkách a používání vyhledávací služby. Návštěvníka našich stránek bych nejdříve pozval do sekce Informace pro turisty a pak už rovnou na návštěvu našeho krásného kraje.“

Karel Horňák