Neděle 20. 2. 2005 , 8.45 h   1. Neuklizené chodníky nemají jen občané, ale i radnice - bohužel je to zrovna na náměstí (viz přiložené foto).

   2. Pokud se nějaký chodník (viz park na náměstí) neuklízí, měl by takto být označen. Ale myslím, že zejména část poblíž stojících autobusů je i v zimě natolik frekventovaná, že by se uklízet měla.

   3. Myslím, že leták, který připravuje MěÚ, mnoho nepomůže, pokud nebude provázen kontrolou i za pomoci digitálních fotografií, které jsou následně jasným důkazem, který den a v kolik hodin byl snímek pořízen. Není potom problém jednou upozornit a podruhé již pokutovat. Vymahatelnost pokut je dnes daleko jednodušší, než bývala dříve.

   4. Pokud tu někdo nebydlí, ať si někoho zjedná. Stále se brečí nad nezaměstnaností – v zimě tady nikoho uklízet nevidím. Co kdyby radnice za úplatu nabídla majitelům domů, kteří tu nejsou, že za pomoci nezaměstnaných (nebo i třeba pracovníků na dohodu) tuto práci zabezpečí? Jde přece o službu pro občany – tedy jak pro majitele domů, ale zejména pro ostatní, kteří trpí tím, že někdo chodníky neuklidí a nikdo na to nedohlédne. Zima za chvíli skončí, ale za půl roku je tu znova – nebylo by dobré toho času využít a na příští zimu se připravit trochu koncepčně?

Vladimír Hulín-Mihalec