V lednu přibylo v knihovně 36 knih – z toho 5 pro děti, 2 naučná literatura a 29 beletrie. Za měsíc leden bylo vypůjčeno 654 knih a časopisů – z toho 95 dětských knih. Děti si ovšem půjčují i v dospělém oddělení, např. povinnou četbu, encyklopedie atd.
Březen - měsíc internetu: vyhlašuje organizace sdružení BMI.

Témata měsíce internetu:
   1. Služby knihoven pro různé sociální skupiny - děti, mládež senioři a zdravotně postižení.
   2. Knihovny jako grant rovnoprávného přístupu občanů k informacím a informačním sítím.
   3. Kvalifikovaná podpora uživatelů při seznámení se s internetem a jeho využívání v knihovnách.
   Mšenská knihovna uspořádá týden internetu ve spolupráci s mšenským informačním centrem. Nabízíme Vám všem účast na besedě (školení na téma internet, jak s ním pracovat, jak funguje a co lze na internetu nalézt). Termín bude začátkem března upřesněn, bude se odvíjet podle zájmu, bude vyhlášen rozhlasem. V každém čísle Mšenských novin budeme zveřejňovat nové knihy, ale i knihy, které již v knihovně jsou, a my na ně chceme upozornit.

Přehled deseti nejúspěšnějších knih:
Lanczová, L. Lásky a nálezy (dívčí román), Nick, A. Potrhlí vědátoři (humor pro děti), Ferstl, R. Vzpurní husité (humor pro děti), Al-Nahi, D. Hrdinka pouště (román – exotika), Fulghum, R. Třetí přání (román známého autora), Keesler, L. Trevír (válečný román), LeGal, A. Saigon (detektivní román), Ludlum, R. Holkroftova úmluva (román – napětí – dobrodružství), Sodomka, L. Kronika Nobelových cen (historie od 1901 – 2003), Satinský, J. Momentálně jsem mrtvý (humor známého herce).