Ve dnech 20. a 21. září 2004 byla Diakonií Broumov a Charitou Mšeno ve spolupráci se Zahrádkářským spolkem ve Mšeně uspořádána sbírka oblečení, lůžkovin, hraček, prostěradel, utěrek, ručníků, bot, péřových a vatovaných přikrývek, záclon a látek – prostě všeho, bez čeho se již ve svých domácnostech obejdete. Sbíral se i starý papír, jehož prodejem získá Diakonie další finanční prostředky.

   Pro koho se vlastně sběr konal? Pro Diakonii, centrum sociálních služeb Broumov, oblastní střediska sociální pomoci v Úpici, Hradci Králové, Praze a Teplicích. Další sbírka se připravuje na jarní měsíce, neboť v současnosti probíhá třídění, čištění a rozvoz na určená místa. O termínu dalšího sběru budete včas informováni.

   Kdo tento sběr zajistil u nás ve Mšeně? Charita Mšeno, zastoupená paní Ludmilou Langerovou a panem Břetislavem Benešem. Stačil jeden telefonát s nesmělým dotazem starostky a akce byla ze strany charity zajištěna. Okamžitě nabídli prostory zahrádkářského areálu, kde se sbírka soustředila. Po dvou dnech služby s hodinami příjmu sběru přijela nákladní doprava Diakonie a za pomoci děvčat z veřejně prospěšných prací města se celá sbírka naložila a odvezla na správné místo určení. Tato zpráva je napsána v několika větách, ale nesmírný dík patří právě paní Langerové a panu Benešovi za rychlost rozhodnutí, za vstřícnost i vlastní fyzické přispění. Jménem města a nás všech ještě jednou děkujeme. 

Marie Štráchalová, starostka města