První zářijovou sobotu bylo Mšeno naplněno několika kulturními i sportovními akcemi. Na stadionu probíhal motocyklový závod Maxton , koupaliště žilo kulturně sportovním odpolednem a nezahálel ani volejbalový oddíl Sokola Mšeno, který Volejbalový turnajuspořádal tradiční „poprázdninový“ volejbalový turnaj smíšených družstev. Již po sedmé se volejbaloví nadšenci sjeli na kurty za sokolovnou, aby po celý den sváděli vyrovnané boje pod vysokou sítí. V tento krásný slunečný den přijelo na mšenské kurty 12 družstev z širokého okolí. Družstva byla rozlosována do dvou skupin a v základním kole bylo odehráno 30 zajímavých a často velmi napínavých soubojů. Mezi tradičními účastníky se blýskl nováček – tým „Šestka“ z Mladé Boleslavi. Hráči „Šestky“ hráli velmi dobře, ale i přesto zůstali těsně za branami semifinále. Po základním kole obsadili až třetí příčku, tedy první nepostupové místo. Do semifinále nakonec postoupila nejlepší dvě družstva z každé skupiny – Spořilov, Slovan Kostelec, Libochovice a Beach Kosmonosy.

   V prvním semifinále se utkaly týmy Spořilova a Libochovic. V tomto napínavém zápase rozhodl až třetí zkrácený set o postupujícím do finále. Těsným poměrem 14:16 nečekaně prohráli borci ze Spořilova. I pro ně samotné bylo nepostoupení velkým zklamáním, neboť v historii mšenských turnajů ve finále nikdy nechyběli. Ale jsou to sportovci tělem i duší a vše chtěli napravit v boji o třetí příčku. Čekali na svého soupeře, kterým nakonec byl Slovan Kostelec. Ve dvou setech Slovan podlehl lepšímu týmu Beach Kosmonosy. Boj o bronzové umístění byl napínavý a dlouhý, únava a vyčerpání z celého dne byly znát na některých hráčích z obou týmů. Ve třísetové bitvě více sil měli hráči z Kostelce, a tak se musel Spořilov smířit s bramborovým umístěním. Také finále se hrálo na tři sety, i tento zápas byl velmi napínavý a pod vysokou sítí se odehrával velmi vyrovnaný boj o zlatou příčku. Při již zapadajícím slunci si nakonec „zlato“ a další výhry odvezli hráči Beach Kosmonosy, za druhé místo byl oceněn tým Libochovic a bronz patří Slovanu Kostelec.

   Mšenským hráčům se v tomto turnaji tolik nedařilo, nelichotivé desáté místo však napravila chvála a poděkování všech zúčastněných družstev za skvělou organizaci a atmosféru celého turnaje a samotný příslib všech, že v příštím roce opět rádi přijedou. Tímto bych chtěla poděkovat všem, kteří jakýmkoli způsobem pomohli při organizaci turnaje, poděkování patří také MěÚ Mšeno za dary do turnaje a panu Měšťákovi za výborné dorty.
   Za volejbalový oddíl

Hana Nečasová