Ve Mšeně budou v pátek závodit motorky nejen plochodrážní

Český tým na MS družstev v Anglii   Po dlouhé letní přestávce se tento týden opět naplno roztočí kola extraligy družstev na ploché dráze. Páté kolo, které je na pořadu v pátek 27. 8. na stadionu ve Mšeně je vzhledem k odložení závodu ve Slaném na 22. 9. teprve čtvrtým závodem letošního ročníku této soutěže. Jak se již stalo tradicí, sejde se na startu opět téměř celá domácí špička. Tím spíše, že situace v průběžném pořadí je velice dramatická. S určitým odstupem soutěž sice vedou Pardubice, ale situace na dalších místech je velice vyrovnaná. Domácí Grepl PDK Mšeno je po výborném výkonu v posledním závodě, kdy doma osadil 2. místo, celkově třetí s pouhými dvěma body ztráty na druhý Slaný a jedním bodem náskoku na pražský Olymp.

   „Chceme navázat na vzestupnou výkonnost z první části soutěže. (V předchozích závodech mšenští obsadili postupně 4., 3. a 2. místo - pozn. red.) Vůbec poprvé jsme se odpoutali od posledního místa a neradi bychom se tam vraceli zpátky. Nastoupíme v silné sestavě a budeme bojovat o přední příčky,“ říká trenér týmu Antonín Kasper starší. Jak se již stalo tradicí, manažeři jednotlivých týmů sestavy z taktických důvodů do poslední možné chvíle tají. Nahlas se ale ve Mšeně mluví o možnosti startu loňského mistra ČR Tomáše Topinky. Ten by měl mít volný termín, a mohl by tak letos vůbec poprvé mšenský tým posílit. Na startu by se podle všeho měli objevit také oba domácí vítězové letošního Mistrovství ČR dvojic Rymel a Stojanowski. Druhým hostem by pak měl být podle všeho strůjce posledního domácího úspěchu Wegrzyk. Problém budou mít domácí jen na postu juniora, protože Šitera startuje o víkendu ve finále Mistrovství Evropy juniorů.

   I v ostatních týmech nebude nouze o velká jména. Předpokládat se dá start bratrů Drymlů za Pardubice i Bohumila Brhela či Josefa France v pražském týmu. Slaný zřejmě bude opět hledat oporu zejména ve vynikajících polských hostech. Při dobré konstelaci by se na mšenském oválu měli objevit všichni reprezentační jezdci na horním snímku Karla Horňáka. V přestávce závodu se představí také úspěšný domácí junior Martin Wasyliw v kategorii do 125 ccm , kterého v sobotu čeká předposlední závod seriálu Mistrovství republiky v Divišově. Třetí jezdec průběžného pořadí se bude snažit vybudovat si co nejlepší pozici před posledním závodem, který se podle rozhodnutí výkonného výboru uskuteční 11. 9. ve Mšeně společně se závodem 1. ligy. Na své si však ve Mšeně přijdou nejen příznivci plochodrážních motorek. Před závodem extraligy, který začíná v 19 hodin, tu od 16 hodin startuje závod Mistrovství ČR Enduro - Skanska Country Cross.

(vw)