Zčásti umělá jeskyně ve skalní stěně na počátku Šemanovického dolu, vzdálená 0,5km východně od osady Truskavna. Klemperka je rukou člověka vytvořená jeskyně pozoruhodných rozměrů. Byla vytesána podél vodorovné pukliny v pískovcovém masivu ve výšce 5m nad současným dnem údolí.
Je přístupná po chatrném žebříku nebo úzkým komínem po vytesaných stupech. Z ploché terasy je přístup do horní části jeskyně. Do spodního patra, které bývalo zaplněné až téměř ke stropu jílem, vedou několikrát lomené schody. Spodní patro jeskyně je propojeno s povrchem údolí asi 20cm vysokým okénkem. Tudy, nebo širokou vertikální puklinou v rohu prostory, došlo k zaplnění jeskyně jíly splavovanými při deštích z polí nad skalami. Před několika lety byla spodní místnost vyčištěna.

Ve spodní části jeskyně by se měla nacházet podzemní chodba vedoucí na Truskavnu. Tato chodba je zmiňována v některých publikacích o Kokořínsku a je součástí místní pověsti o loupežníku Klemperovi, po němž získala své jméno. Údajně v ní pobýval někdy na počátku minulého století a byl prý nedaleko odsud v Truskavenském dole zabit sedláky z Vysoké.