Závěsný znakPoklička z úpatíRadnice na náměstí Míru, foto: HN - René VolfíkSkalní útvar Žába, pod romanovskou hájovnou

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


07.12.2012 / Zastupitelstvo
Otázka: Vážení.
Nikde jsen bohužel nenašla kladné hodnocení služeb Obecní policie Koleč,
v oblasti například:
Ochrany osob, či majetku!!!!přičemž dle mě dostupných informací k nejvyššímu výskytu trestné činnosti v naší lokalitě dochází
krádežemi.
Dále o podnikání Obec. Policie Koleč zasílám tiskové informace a názory některých starostů.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/z-mereni-rychlosti-se-stal-byznys-vesnicka-kolec-si-tak-vydelava-px8-/domaci.aspx?c=A080925_220732_domaci_abr
Dělají jen ostudu

Moulis zároveň řekl, že výdělek obce z pokut není až tak slavný, jak by se mohlo zdát. Loni opravdu obec vydělala na vybraných pokutách milion a půl, ještě víc však zaplatila za pořízení radaru a mzdy pro strážníky. "Jsme asi sto tisíc korun v minusu," tvrdí Moulis.
Za letošní rok by do obecní pokladny mělo přitéct z pokut až 3,5 milionu korun. I o této částce Moulis říká, že jen pokryje náklady na další radar a platy. Zisk obce nezvýší podle něj ani příspěvky, které Kolči platí za měření okolní obce.
"Koleč svým chováním dělá ostudu všem radnicím. Nedivím se, že lidé nemají ke strážníkům úctu, když se setkávají s podobným chováním," namítá přesto slánský starosta Rubík.
Stejný názor má i středočeský poslanec za ODS Jan Klas. Právě on před letními prázdninami ve Sněmovně prosadil, aby městské a obecní policie přišly o pravomoc měřit rychlost. Argumentoval tehdy tím, že si některé radnice udělaly z této pravomoci dojnou krávu.
"O chování Koleče vím a nemyslím, že by se měla obec takhle chovat.
Můj dotaz:Omezí smluvně PODNIKÁNÍ
Obecní policie Koleč,jen na některé přestupky!!!!
přečiny nebo činy!!
Děkuji za odpověď
Mirka Pernikářová 


Mirka Pernikářová

Odpověď:

Vážená paní Perníkářová,

nevidím nic špatného na měření rychlosti v obci, jsou tu místa, kde je překračována a je to nebezpečné. Jsou i místa, kde sami obyvatelé po samosprávě žádají, aby se měřilo a státní policie na to nemá dostatečné kapacity. Hlavním smyslem připravené smlouvy však není měření, nýbrž zajištění veřejného pořádku, dodržování vyhlášek obce a zákona o provozu na silničních komunikacích.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

Předmět:
Jméno:
E-mail :

pětmínusčtyři=