Skalní útvar Žába, pod romanovskou hájovnouMěstské lázně po sezóněSousoší Immaculaty na nám. MíruSkalní kaplička v Boudecké rokli

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


01.06.2010 / Zastupitelstvo
Otázka: Dobrý den,
Včera jsem si přečetl Mšenské noviny a mám dotaz k jednomu bodu ze zasedání zastupitelstva. Konkrétně se jedná o příspěvek na opravu věžičky na kostle sv.Martina. Nechápu, že město dostane dotaci na regeneraci MPZ a tento příspěvek dá na "cizí" objekt a ještě k tomu přidá i svou spoluúčast. Je mi jasné, že kostel je dominantou náměstí a vlastně celého Mšena. Ale to nemá město žádný svůj objekt, na který by šly dotační peníze použít?? Pokud si dobře pamatuji, tak město již přispívalo na opravu střešní krytiny kostela.  . 


Guttenberg

Odpověď:

Dobrý den,

dotaci na regeneraci MPZ je možno použít pouze na registrované památky v zóně a tyto plánované akce podléhají nejdříve schválení orgánů památkové péče (MěÚ Mělník, NPÚ, KÚ Stč. kraje, MK ČR) a následně zastupitelstva, které přihlíží k doporučení Komise pro regeneraci MPZ. Z této dotace se v posledních 5 letech spolufinacovaly akce na obnově radnice (fasáda, střecha), koupaliště (budova) a kostela sv. Martina (střecha). Rekonstrukce střechy kostela dospěla do té fáze, že je hotova polovina krytiny a nyní je třeba opravit věžičku, aby se mohlo pokračovat na druhé straně střechy, neboť udělat celou střechu a pak se vracet na věžičku by asi nebylo technologicky správné. Církev má minimum vlastních prostředků, proto jsme rozhodli takto, neboť je dle našeho názoru záhodno, aby se střecha kostela už co nejdřív dodělala. Jde o jeden z nejvýraznějších objektů ve městě, jehož stav vzhledu města nepřispívá. Náš finanční příspěvek je povinný, neboť pro církevní objekty platí procentní pravidlo 70 (dotace) - 20 (město) - 10 (církev).

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

Předmět:
Jméno:
E-mail :

třimínusjedna=