Na SkaličkáchVojtěchovPamátník mistra Jana Husa, foto: Petra NejedláPoklička z úpatí

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


21.05.2010 / Starosta
Otázka: Dobrý den,

chci se zeptat na plánovanou revitalizaci náměstí a rekonstrukci Boleslavské ulice. 1) O tom, že bude probíhat revitalizace náměstí je už rozhodnuto nebo se k tomu budou občané mít možnost vyjádřit?? Tím nemyslím vyjádřit se k nějaké variantě, ale k tomu, zda revitalizaci chtějí či ne.
2) Zaslechl jsem, že při ozelenění Boleslavské ulice mají být použity stromy jabloní a hrušek, je to pravda?? 


Guttenberg

Odpověď:

Dobrý den,

kraj se prostřednictvím SUSky rozhodl v roce 2007 naprojektovat opravu průtahu krajské silnice II/259 městem. Když jsme viděli první návrhy projektantů, rozhodli jsme se do toho vložit, neboť rekonstrukce průtahu centrem ovlivní celé okolí (tj. celou Boleslavskou, Masarykovu a značnou část náměstí). Při tak zásadní generální rekonstrukci vozovky tohoto typu jsou zásahy hluboko do podloží, tzn. vypadnou obruby a rozboří se chodníky, upravuje se celá nivelita okolí, buduje se odvodnění apod. Dalším faktorem byla připravovaná rekonstrukce vedení NN firmy ČEZ. Při zvážení všech možných dopadů těchto akcí nám v podstatě nezbylo nic jiného, než se přidat s rekonstrukcemi našich sítí (osvětlení, rozhlas) a pokusit se při tom vyměmnit vodovodní řad a zároveň rehabilitovat povrchy komunikací (tj. i chodníků v samém centru). Takže je o tom již dávno rozhodnuto, jde jen o to, zda se najdou prostředky (tj. kraj a město), zejména evropské dotace. Letos se začne s kabely v Boleslavské, na komunikace ještě není právoplatné stavební povolení.

Stromy v Boleslavské - navrhovaná jednostranná výsadba byla předmětem dlouhých debat odborníků i radních. Nakonec se přistoupilo k okrasným ovocným stromům s malými korunami i plody (okrasné jabloně, hrušně, třešně), něco podobného je vysazeno v ulici Nádražní. Od školy směrem ke stadionu jsou navrženy i jeřabiny, javor, habry či hlohy. Definitivní stanovení taxonů proběhne při realizaci.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: 2 reakce
31.05.2010 10:18 / Guttenberg
revitalizace 
Děkuji za odpověď. Musím však říci, že mě příliš neuspokojila. To, že se při rekonstrukci krajské silnice zároveň dají veškerá vedení do země a vymění se vodovodní řád je určitě dobře. Ale že by se při tom muselo nákladně předělávat(revitalizovat) celé náměstí, je podle mého názoru zbytečné. Ano, určitě je dobré mít krásné náměstí, ale za jakou cenu? Myslím, že by bylo účelnější a pro město prospěšnější opravit třeba 10 ulic ve městě. Víme, že těch míst která jsou vyloženě havarijní je mnoho. A náměstí mezi ně podle mého určitě nepatří. Co týká zeleně v Boleslavské ulici, tak pokud ty okrasné stromy budou mít i plody(jablka, hrušky), tak bych si dovolil o odbornosti těch lidí, kteří o tom rozhodli, dost pochybovat. Do míst, která jsou velmi frekventovaná(chodci)vysadit ovocné stromy, které budou přitahovat vosy a další hmyz, mi tedy přijde velmi nerozumné. Na závěr se chci omluvit, že s Vámi komunikuji prostřednictvím internetu. Vím, že bych měl navštěvovat zasedání zastupitelstva a tam se ozvat, ale bohužel mi nějak nezbývá čas. Přesto mi osud města není určitě lhostejný a uvítal bych, kdyby se k tak rozsáhlé akci jako je revitalizace náměstí, mohli občané vyjádřit zda ji chtějí či ne. 

01.06.2010 16:23 / Martin Mach
revitalizace  
Dobrý den, pokud se budou měnit vodovody, bude dělat část nové kanalizace před radnicí kvůli odvodnění vozovky a rozkopávat všechny chodníky kvůli pokládce nových kabelů, tak z náměstí i Masarykovy ulice by zbyl nedotčen pouze "park" s odumřelými javory a překrásnými nástěnkami, to vše zřejmě značně nad vozovkou. Zkuste si najít čas a zastavit se za mnou na radnici, věřím že nad výkresovou dokumentací sítí našemu rozhodnutí porozumíte. Boleslavská - každé rozhodnutí nese nějaká rizika. Výsadbu navrhli skutečně odborníci, byla ve variantách, my jako samospráva jsme přijali výše zmiňované rozhodnutí, neboť chceme mít město kvetoucí a dali jsme tomu přednost před uniformními javory. Jak to dopadne, posoudíme časem. S pozdravem M.Mach 

Předmět:
Jméno:
E-mail :

čtyřipluspět=