Náměstí Míru v nociInteriér kostela sv. MartinaBezděz (foto: Zd. Bergl)Černík (foto: O.Vokál)

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


07.12.2017 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,

jsem milovník první republiky a swingu. Lázně Mšeno jsou opravdu kouzelné místo, které má ducha. Zajímalo by mě, zda by bylo možné v objektu lázní uspořádat svatbu pro cca 60 lidí. Všimla jsem si, že se na plovárně občas konají nějaké akce, ale nevím, na koho se přesně obrátit s tímto dotazem.

Děkuji za odpověď a případné nasměrování.

S přáním všeho dobrého
Štěpánka Babušková 


Štěpánka Babušková

Odpověď: Dobrý den,
rada města svým usnesení č. 9/69/2017 ze dne 18.10.2017 schválila toto:

RM schvaluje možnost pořádat svatební oslavy na koupališti pouze v měsíci září, vždy po projednání s provozovatelem/nájemcem restaurace a za podmínky dodržování nočního klidu, dodržování provozní doby restaurace, úklidu po skončení akce.
Běžné svatební obřady lze po domluvě uskutečnit celoročně.

Myslím, že tímto usnesením je řečeno téměř vše, ale pokud budete mít opravdový zájem svatbu uskutečnit na našem koupališti, veškeré další podrobnější informace Vám rád sdělím na e-mailové adrese tajemnik@mestomseno.cz nebo na tel. úřadu.

Přeji Vám také mnoho dobrého a jsem s pozdravem.
Zdeněk Koudelka
tajemník 

Reakce: žádná reakce

05.12.2017 / Starosta
Otázka: Dobrý den,
dočetl jsem se, že rada města projednávala schválení nákupu domovních revizních šachet (spádové kanalizace) pro občany Sedlece,  kteří se do 1roka připojí k veřejné kanalizaci,jenž po té budou těmto občanům darovány.Chci se zeptat, kdy se budou projednávat, (nejsou-li už též schváleny) tlaková čerpadla (typ, cena, kvalita atd.), pro tlakovou kanalizaci. Kdo prosím, tyto  čerpadla bude vlastnit-majitelé dotčených nemovitostí, město nebo Veolie? Omlouvám se za dotazy, ale stále nemám v tomto jasno,
neni možnost si zjistit více informací,neznám zdroj či odkaz. Myslím, že nás občanů, jichž se to týká  je více.
Ještě prosím téma-Kulatý stůl, Desatero města Mšena, veřejné zastupitelstvo, případná diskuzní fóra atd. Nebylo by možné v dnešní "on-line" době, zajistit přímý přenos, popřípadě záznam kdesi na netu, pro občany, kteří se těchto témat, shopů, diskuzí,  bohužel nemůžou účastnit, ať už z pracovních(směny),  či zdravotních důvodů(senioři)Je škoda, že úsilí radnice podat informace občanům nemůže právě třeba z těchto důvodů sdílet více Mšeňáků a obyvatel přilehlých obcí.  Vím, kdysi toto téma bylo již na programu(realizovat však nebylo možné z tech. důvodů)  , ale třeba dnes je technika již vyspělejší. Myslím, že by to občané ocenili a možná, že by to přispělo k většímu zájmu o pro nás důležitá zásadní témata a rozhodnutí.
Předem Vám děkuji za čas na krátkou reakci k mým dotazům. (v tomto roce již posledním:-)
S pozdravem a přáním přijemně ve zdraví prožitých vánočních svátků a konce roku 2017,celému týmu radnice   Josef Vyhlas ml.
 


Josef Vyhlas ml.

Odpověď:

Dobrý den,

centrální nákup a případné darování RŠ bude projednávat v pondělí zastupitelstvo, stejně tak i nákup čerpadel a jímek. Pokud se to schválí, budeme jednat v novém roce s projektanty a provozovatelem (vodárny) o vhodném typu. Bude-li město darovat, vlastníkem pak bude vlastník objektu. Všechny informace budou v novinách a na webu.

Co se týče nahrávání veřejných jednání, na to se názory různí. Někdo je jejich příznivcem, já osobně pokládám za důležité, když se lidé scházejí a diskutují osobně. Nejsem tedy příznivcem záznamů. Navíc by nám to přineslo různé technické problémy a finanční výdaje a velkou agendu s ochranou osobních údajů, neboť i záznam hlasu či obličeje je osobní údaj - viz nové evropské nařízení GDPR. V tomto volebním období se tedy asi již záznamů nedočkáte.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: 5 reakcí

07.11.2017 / Starosta
Otázka: Dobrý den,
Jenom bych se chtěl zeptat jak to bude s rehabilitací od nového roku. Vzhledem k tomu že mám napsané magnety a masáže. Při objednání mi bylo zděleno že rehabilitace koncem roku končí a další objednávky již neberou. Diky za info 


Luboš Nechyba

Odpověď:

Dobrý den,

snažíme se provoz zachovat, stále jednáme s dosavadním provozovatelem o pokračování. Uvidíme, jak jednání v nejbližších dnech dopadnou. Pokud se nedohodneme, budeme hledat jiného provozovatele, aby tato služba zůstala ve Mšeně zachována.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: 1 reakce

03.11.2017 / Starosta
Otázka: Dobrý den,
Omlouvám se,  jsem jenom obyčejný vesnický muž, občas nerozumím úřednické mu "žargonu", a proto se chci zeptat, jestli je usnesení rady ze dne 18.10 2017 č. 9/69/2017 na webových stránkách - - - úplné,či jestli se do textu nevloudil nějaký šotek a kus pointy neodčaroval.
Děkuji za odpověď s pozdravem Vyhlas ml.  


Josef Vyhlas

Odpověď:

Dobrý den,

ano, šotek, vypadla slova "na koupališti", opravil jsem, teď už to snad dává smysl.

Děkuji za upozornění.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: 1 reakce

10.10.2017 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je přímo v Mšeně možno získat na léto nějaké ubytování v soukromí pro dvě osoby.
Ráda bych s dcerou o prázdninách poznala Kokořínsko. Předem moc děkuji za informaci. Pavla Zemaníková, Ostravice 


Pavla Zemaníková

Odpověď:

Dobrý den,

na Váš dotaz odpovím, že možné to určitě je, ale já Vás mohu odkázat pouze na naše stránky www.mestomseno.cz , kde v sekci INFORMACE PRO TURISTY najdete SLUŽBY (UBYTOVÁNÍ) ve Mšeně i v blízkém okolí. Přeji Vám krásné zážitky z návštěvy Mšena.

S pozdravem
Zdeněk Koudelka

tajemník 

Reakce: žádná reakce

24.09.2017 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
Cca 4tý měsíc chybí  v Sedleci značka konec obce ve směru na Hradsko.Mohu se zeptat z jakého důvodu?(byla ukradena,nebo je někde v "opravě"?)Další dotaz je též k značce obce,ale tentokrát k začátku obce a to ve směru od Skramouše na Větrák u domu p.Novaka.Nemohla by být vyčistěna od zeleného povlaku ,za chvíli nebude vidět do jakého města turisti přijíždějí.Myslim,že si přijíždějící  zaslouží hezčí uvitání....město se přece nemá za co stydět ba naopak.A vůbec nestálo by zato popřemýslet o přidání třeba květin ,či jiné výzdoby jako to mají i v jiných obcích (viz.Stranka).Samozřejmě myslím i na přilehlé obce patřící ke Msenu.Poslední dotaz ,mnou již několikrát vzneseny .Bylo by možné do Sedlece prosadit na inspektorátu sníženou rychlost v obci na 30km/h jako to máte u vás ve Mšené?Vím ,že jste mne několikrát odmítli ,přesto se ptám znovu,proč to někde jde a někde nikoliv.
Děkuji s pozdravem Vyhlas ml. 


Vyhlas ml.

Odpověď:

Dobrý den,

dovoluji si odpovědět na Vaše otázky:
1. V Sedlci byla značka opravdu ukradena, byla objednána nová, v blízké době bude instalována.
2. Děkuji za upozornění na špinavou ceduli, naši zaměstnanci ji vyčistí.
3. Na Váš "poslední dotaz" odpovím, že tyto podněty předložím radě města k projednání na nejbližším zasedání rady a o výsledku jednání Vás budu informovat.

S pozdravem

Zdeněk Koudelka

tajemník 

Reakce: 1 reakce

22.08.2017 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
chci se zeptat, jestli je umístění radaru na Romanově konečné? V současné době nejde skoro vidět za cedulí zastávka a přijde mi tak zbytečné ho na toto místo umisťovat.
S pozdravem Jitka Dlouhá 


Jitka Dlouhá

Odpověď:

Dobrý den,

ano, umístění je konečné, neboť jinde není vhodný sloup. Označník tam nevhodně umístila firma ČSAD SČ a budeme jej muset posunout.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

18.08.2017 / Starosta
Otázka: V Kanině mě lidi nemají rádi. Píšou na mě udání. Posílají kontroly na mou neziskovou organizaci! To jen proto, že se snažím uchránit rozpočet od tunelování. Co s tím mám, pane starosto, dělat? 

Michal Hanzelín

Odpověď:

Vážený pane,

obávám se, že Vám příliš nepomohu, neboť nemám žádnou dobrou radu. Každý, kdo se veřejně angažuje, musí počítat s reakcí okolí, občas i s nějakým příkořím. Možností máte celou řadu, ale volba je opravdu na Vás - např. vytrvat, rezignovat, změnit styl nebo obec, vyhrát volby apod.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

10.08.2017 / Městský úřad
Otázka: Dobry den chtel bych se zeptat zda u vas pobliz msena nemate nejake volne misto kde by mohla stat maringotka a mohl bych v ni bydlet? Dekuji za odpoved 

Pavel Hirman

Odpověď:

Dobrý den,

situace ve Mšeně je taková, že Vás odpovědí příliš nepotěším. Umístění maringotky k trvalejšímu bydlení na pozemcích města je velmi problematické z hlediska Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko a také z hlediska Městské památkové zóny Mšeno. Když k tomu ještě přidám problémy s napojením na vodu, elektřinu a kanalizaci, tak jediným mým možným sdělením je, že město takové pozemky k dispozici nemá. Doporučuji proto jednat s jinými subjekty, například kempy, sportovními organizacemi nebo fyzickými osobami. Ty případně mohou splnit podmínky pro umístění maringotky k trvalejšímu bydlení.

S pozdravem

Zdeněk Koudelka

tajemník 

Reakce: 4 reakce

09.08.2017 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, nebylo by možné přidat kontejnery na plast a papír (nebo zvýšit frekvenci odvozu) u kontejnerového stání na Podolci? Poslední měsíce jsou kontejnery stále přeplněné a už se tam vedle "skladují" i další odpadky. 

Václav Novák

Odpověď:

Dobrý den,

vlivem dovolených u dodavatele služeb nešlo odpovědět dříve. Bude přidán jeden kontejner, více se nevejde. Četnost svozu prozatím zvýšit nelze z kapacitních důvodů na straně dodavatele, na příští sezónu to snad bude možné.

Nepořádek je na tomto stanovišti hrozný, ač tam zaměstnanci města uklízejí několikrát týdně. Bohužel, je to tak každé léto, kdy  do města a okolí přesídlí velké množství obyvatel jiných měst a odkládají sem, co je napadne. Pokud lidé nebudou sešlapávat PETky a krabice, tak kontejnery nikdy nemohou kapacitně stačit, jsou plné vzduchu.

Martin Mach

starosta 

Reakce: 1 reakce


< zpět

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49