pamětní deska - revitalizace centra, foto: Petra NejedláVojtěchovMariánské sousoší na náměstí MíruOlešno

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2019 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


01.03.2017 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda tu budou úředníci z FÚ kvůli daním.
Děkuji,
Fantová 


Ladislava Fantová

Odpověď:

Dobrý den,

informace je na hlavní stránce v Aktualitách.

S pozdravem

M.Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

24.02.2017 / Městský úřad
Otázka: Dobry den. Chtel jsem se zeptat na uzaveru chodniku vedle hotelu U lva. Je chodnik ve vlastnictvi mesta? Vi mesto o uzavere? Naridilo ji mesto pripadne stavebni urad? Rucne psane vysvetleni ze pada omitka mirne pokulhava, jelikoz nikde na cele celni fasade neni nic videt. Je neprijemne po uz tak uzivatelsky neprijemnych chodnikach chodit, kdyz clovek musi s kocarkem skakat z obrubniku a pak se zase na chodnik splhat nahoru. Dekuji za vysvetleni. Hrdlička 

Miroslav Hrdlička

Odpověď:

Dobrý den,

zábrany na chodník umístilo město. Město tím vyhovělo majiteli objektu, který o ochranu před padající omítkou z komína požádal.
Dnes bylo majitelem městu sděleno, že v současné době již omítka z komína neopadává, zábrany budou odstraněny.

S pozdravem
Zdeněk Koudelka

tajemník 

Reakce: žádná reakce

01.02.2017 / Městský úřad
Otázka: Vážení, opravdu si dovedete představit jak by naše město vypadalo v tomto krásném zimním období, kdybychom nechali úklid chodníků pouze na práci technických služeb?  Používat zdravý selský rozum by se mělo vyucovat, pokud se nám tento způsob myšlení díky současné době dávno nevytratil.   Co se silnic týče tak v těchto podmínkách by se hodilo NESOLIT (nedá se ani jezdít , ani chodit) a uvedomim-li si že v letních měsících nám sypete pod nohy kamennou drť a teď máme prosoleno,tak opět zdravý rozum chybí - písek , nebo jiný posypových materiál by pravděpodobně lépe utahl dlazdeni.  ( Není to tak dlouho co byl zakaz soleni chodníků)  ps. Od lonskeho roku má Jezerni ulice nejen novy povrch, ale i dane vyznacene stání -parkoviste- především pro obyvatele této ulice a v letních měsících i pro návštěvníky naseho mesta - stání po obou stranách, díky rozšíření chodníků(módní trend) neplati - nemělo by toto nove zbudované, vyznacene parkovani byt uklizeno?  Nekonečný příběh - lidé si uklidí místo na parkování, "rychlá rota" z jedné strany a silnicari z druhe strany a začíná se nanovo.  Takže techniku sice používáme, ale.......... Myslim, že všichni obyvatelé ul.Jezerni by uvítali, kdyby odklizený sníh, alespon z té správné strany byl co nejdříve odvezen, nebo cekame na jaro? Děkuji zapochopeni . Zivna-cukr 

Zivna jana cukr

Odpověď:

Dobrý den,
na Vaši otázku se pokusím odpovědět stručně, ale srozumitelně. Město solí jen naše místní komunikace, a to pouze úseky v kopcích, ostatní solí Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje. Chodníky solí město pouze v místech, kde z okapů a rampouchů teče voda, která na chodnících pod okapy zmrzla. Podotýkám, že za tento led na chodnících odpovídají majitelé příslušných domů. Ostatní úseky sypeme kamennou drtí, nesolíme. Sníh z Jezerní ulice bude odvezen. Věřím, že Vás moje odpověď uspokojila.

S pozdravem
Zdeněk Koudelka

tajemník 

Reakce: žádná reakce

20.01.2017 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, proč nejsou už třetí den posypány chodníky ve SPODNÍ části Karlovky a Hradčanské? Ráno jsem tam pomáhal jedné starší paní, na některých místech se tam téměř nedá chodit! 

Václa Novák

Odpověď:

Dobrý den,
chodníky posypány byly a za pár okamžiků budou opět posypány. Děkuji za upozornění.

S pozdravem
Zdeněk Koudelka 

Doplnění : o chodníky by se měli starat také ti vlastníci nemovitostí, kterým sjíždí sníh ze střech a kape voda z okapů a mění se na led.

Martin Mach
starosta

tajemník 

Reakce: 2 reakce

11.01.2017 / Zastupitelstvo
Otázka: Dobrý den, ráda bych znova poukázala na nemožnost projití po chodníku, co vede ke koupališti, chápu, že není v lidských silách při takovéto sněhové nadílce chodník upravovat pro pěší, natož pro rodiče s kočárkem. Musí se chodit po silnici, což při absenci zrcadla v zatáčce u koupaliště, je poměrně riskantní. Žádám opět všechny zastupitele, aby se nad touto možností zamysleli. Určitě by to bylo bezpečnější. Ve Mšeně zrcadla vznikly i na daleko méně nebezpečných místech....nechci ani domýšlet, co by se mohlo stát, kdyby lidé - děti nemohly jít řádně po chodníku a nemohly by mít možnost se chránit podíváním se do zrcadla, jestli nic nejede.Prosím vynechte argumenty, že se může u Trýznů ostříhat plot. Děkuji, Jitka Hrdličková Měšťanová P.S. Můžu poslat fotky, neschůdného chodníku, aby bylo vše jasnější. 

Jitka Hrdličková

Odpověď:

Dobrý den,

chodník bude dnes uklizen. Umístění zrcadla posoudíme až po roztání sněhu, v tomto místě to nebude jednoduché - málo místa.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: 1 reakce

11.01.2017 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jaký byl důvod pokácení stromů na stráni u dětského hřiště v Debři. Děkuji za odpověď. 


Jitka Dlouhá

Odpověď:

Dobrý den,

důvodem bylo zpomalení eroze skalního masivu, k níž stromy výrazně přispívaly a tedy ke zvýšení bezpečnosti občanů. Práce jsou prováděny na základě doporučení posudku České geologické služby, který mapoval některé skalní masivy na území města. Obdobná akce již proběhla např. ve Skramouši.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

05.01.2017 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
narozdil od předchozího komentáře ,údržbu města Mšena nechválim ,naopak v Sedleci totálně zklamala.Od včerejška 15h.do dnešního rána 5h.Nebylo u nás hrábnuto!!!!!Sněžit přestalo včera ve 20,30.V Sedleci se uklízí pouze traktorem,dělníci nejsou potřeba,tak kde je prosím problém???....Pokud vám byl traktor ukraden ,či se porouchal nebo snad traktorista stávkuje,berte moji stížnost za bezpředmětnou.Chci ještě vysvětlit pro případný dotaz od města, proč necháváme naše 2 auta stát na kopci na veřejnem prostranstvi ,právě v době čekaných sněhových přeháněk.Jsme nuceni je tam parkovat ,jelikož se nám  stává ,že prostě domu nemůžeme skrz sníh projet a naopak od domu do kopce vyjet.Dalši důvod je případný odvoz člena rodiny na pohotovost atd.(foto.muj profil viz.fb)O  silnici Sedlec - Mšeno ,nebo snad Mšeno-Nebužely ani nemluvit.To ,ale není problém Mšena i když by též na kraj či správu silnic mohlo tlačit za nás občany Mšenska a okolí.
S pozdravem Josef Vyhlas ml. 5hod am..5.1 2017 


Josef Vyhlas ml.

Odpověď:

Dobrý den,

omlouváme se, pondělní situace byla výjimečná, částečně ovlivněna i nemocí jednoho řidiče. Pracujeme na tom, abychom měli řidičů s oprávněním na traktor více a byli jsme schopni ve schváleném limitu 4 hodin obsloužit i Sedlec. To, že parkujete nahoře je prozíravé a pochopitelné. Krajskou správu silnic jsem kontaktoval se stížností a společně s okolními starosty se budeme snažit jejich činnost zlepšit.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

04.01.2017 / Starosta
Otázka: Vážený pane starosto, dovolte, abych Vám a Vašim pracovníkům zimní údržby vyslovil velikou pochvalu za způsob, jakým jste zvládli sněhový příval ve středu 4. ledna 2017. Na rozdíl od pracovníků správy silnic, kteří ponechali úsek Mšeno - Mělník naprosto bez údržby, bylo naše město už od rána vzorně uklizené. Díky všem, Karel Horňák 

Karel Horňák

Odpověď:

Děkujeme !

Martin Mach

starosta 

Reakce: 1 reakce

03.01.2017 / Zastupitelstvo
Otázka: Vážení zastupitelé ,
chtěl bych Vás poprosit,jestli byste mohli popřemýšlet o vzniku (realizaci),nové služby občanům ,která by usnadňovala pružnější  komunikaci s městem.Myslim tím napr.zavedení aplikace,fb profilu města,...Atd.(nechal bych to odborníkovi),přes kterou by se daly řešit problémy ,jako např.udržba města,poničený majetek města (lampy,lavičky,diry v silnicích atd.)Mohl by ji sledovat i pracovník ,jenž má službu i o víkendech(úklid sněhu),kdy je nemožné se dovolat na úřad.Odpadl by pocit,kdy bohužel občan (třeba já),který je nucen neustále volat na úřad o nápravu si připadá jak otravný hmyz,či věčný stěžovatel.Odpadlo by též možné nedorozumění  ohledně daného problému (viz.foto s datumem on-line)Vím,že služby města dělají v rámci svých  možností,ale občas si myslím,že toto opatření by je ještě zlepšilo ke spokojenosti obou stran.V jiných městech a obcích již tyto aplikace fungují a občané je rádi vyuzivaji.Snad ani finanční náročnost by,rozpočet města nijak nezatižila.
S pozdravem Josef Vyhlas ml.(ne školník),č.p.61 


Josef Vyhlas ml.(ne-školník)

Odpověď:

Dobrý den,

podobný návrh jsem prezentoval na minulém Fóru MA21 a získal jen jediný hlas (můj). Technologický vývoj však pokračuje a měli bychom s ním držet krok, proto toto téma znovu otevřu v radě města. Ovšem není to úplně jednoduchá otázka - nelze nutit lidi používat např. FB, ani všichni nemají "chytré" telefony pro případnou aplikaci.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: 2 reakce

02.01.2017 / Zastupitelstvo
Otázka: Dobry den.
Neuvazuje zastupitelstvo o vyhlasce celorocne zakazujici pouzivani "zábavné" pyrotechniky? Dekuji. Hrdlička 


Miroslav Hrdlička

Odpověď:

Dobrý den,

zatím s tím nikdo nepřišel, prodiskutujeme.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce


< zpět

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46