Náměstí Míru ve MšeněSkramoušSkramoušOltář v kostele sv. Martina

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


28.11.2018 / Starosta
Otázka: Dobrý den, před několika týdny jsem upozornila pana tajemníka na špatný stav zámkové dlažby na parkovišti v Hlovecké ulici( naproti panu Václavíkovi). Zámková dlažba na parkovacích místech je propadlá. Chci se tedy zeptat zda o závadě víte , zda  se tedy  uvažuje o opravě a v jakém časovém horizontu. děkuji za odpověď. 

Renáta Šimíčková

Odpověď:

Dobrý den,

víme o tom, pokoušíme se reklamovat, do Vánoc to bude opravené.

S pozdravem

M.Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

23.11.2018 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,

jen jsem chtěla upozornit na to, že dnes již podruhé tento týden nesvítily lampy v Zahradní ulici a v ulici Na Tržišti.

Jitka Dlouhá 


Jitka Dlouhá

Odpověď:

Dobrý den,

děkujeme za upozornění, na odstranění poruchy se dnes pracuje.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: 5 reakcí

21.11.2018 / Starosta
Otázka: RM schvaluje, aby nemovitosti v ulici Mělnické napojené na staré kanalizační vpustě dešťové vody byly nově napojeny na stávající provozovanou kanalizační síť. Kanalizační přípojky nejprve uhradí město, po majitelích nemovitostí bude požadovat úhradu ve výši skutečných nákladů.
Jako obyvatelka Mělnické ulice o tom slyšim poprvé a doufám že se nás to netýká a nedozvíme se to až ve chvíli kdy se začne něco kopat.
Kolářová 


Monika Kolářová

Odpověď:

Dobrý den,

pokud narazíme někde na havarijní stav, tak to musíme řešit. Navíc již existuje novější usnesení 3/1/2018 ze 14.11., kde se hovoří pouze o úhradě materiálu. Takto to bylo i při předchozích akcích - revitalizaci náměstí a rekonstrukci Boleslavské. Podotýkám, že za stav přípojek vody a kanalizace zodpovídá vlastník objektu.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

19.11.2018 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, plánujeme s přítelem svatbu na příští rok a napadlo nás se zeptat, jaké jsou možnosti pronájmu areálu městského koupaliště Mšena některou sobotu v květnu-červenci 2019. Plánujeme svatbu pro přibližně 100 hostů. Děkuji, Jana Bartošová 

Jana Bartošová

Odpověď:

Dobrý den,
vzhledem k tomu, že rada města dne 18.10.2017 schválila možnost pořádat svatební oslavy na koupališti pouze v měsíci září, vždy po projednání s provozovatelem/nájemcem restaurace a za podmínky dodržování nočního klidu, dodržování provozní doby restaurace, úklidu po skončení akce, obávám se, že Vaše svatba spojená s oslavou se v uvedený termín na koupališti nebude moci uskutečnit. Běžné svatební obřady (tedy pouze obřad) lze po domluvě uskutečnit celoročně.

S pozdravem
Zdeněk Koudelka

tajemník 

Reakce: žádná reakce

14.11.2018 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
kdy nám budou instalovány čerpadla pro tl. kanalizaci která nám slibujete od srpna? Na co se stále čeká? Až bude mrznout, padat snih? Nemáme od vás  žádné informace, nevidime ani snahu se obtěžovat situaci  s námi řešit. Nikdo nic neví, jenom se spekuluje jestli radnice dá nějaký termin,  či info co se bude dít dále!! Od srpna máme rozkopaný dvůr, jelikož, prepojeni domu musí probehnout v den uvedení čerpadla do chodu a věřte nám, začíná nás to již dosti otravovat. Rok nervů při budovani hl. kanalizace nam jiz stačil, chceme tedy od vas veřejně sdělit jasné informace, jak bude tento stav dále pokračovat.
S pozdravem Vyhlas 75 


Vyhlas 75

Odpověď: Telefonicky byla sjednána schůzka na místě.
starosta 

Reakce: žádná reakce

22.10.2018 / Starosta
Otázka: Po Mšeně asi před 3 týdny pobíhal menší pes. U řezníka mu můj známý nechal 500 Kč aby ho krmil. Prosím o zprávu, jestli tam ještě pes pobíhá, přijeli bychom si pro něho.
Předem děkuji.
Marie Kloudová z Prahy 


Kloudová

Odpověď:

Dobrý den,

žádný bezprizorní pes tu v posledních dnech nepobíhá.

S pozdravem

M.Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

12.10.2018 / Starosta
Otázka: Dobrý den , kdy bude zveřejněno výběrové řízení na byt na náměstí , který měl byt už po rekonstrukci. Bylo mi řečeno ze bude v novinách , ale nebylo. Pokud tedy bude zveřejňováno bylo mi též řečeno ze byt je pro lékárníci ze lékárna je důležitější....Děkuji krásný den Prchalová , Kozlíková  

Barbora Prchalová

Odpověď:

Dobrý den,

v bytě ještě probíhají dokončovací práce. O jeho přidělení nebylo rozhodnuto, věc je ve vývoji. Uvidíme koncem měsíce, buď jej rada města přidělí jako služební, nebo vypíše výběrové řízení.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

16.08.2018 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
kdo prosím bude zodpovědný za finální pokládku asfaltového povrchu a dodržení původního stavu vozovky, jejiž součástí bylo koryto, kolem našeho plotu(pozemku, domu č. p61) , které bránilo dešťové vodě k narušování naší podezdívky. Město Mšeno, firma Zepris nebo firma pracujici pro Zepris? Budou vyasfaltovány vjezdy pro přístup na pozemky, tak jako  jsou budovány pro obyvatele  Mšena?
Kdo a kdy, usadí jimku pro tl. čerpadlo, tak aby splňovala veškeré podminky a bezpečnostní předpisy pro správnou funkci a pro následnou záruku na celý set.. tj. tl. čerpadlo, jímka, elektrické připojení a ovládání, který financuje město?
Dekuji za odpověď.
S pozdravem Vyhlas č. p. 61 


Josef Vyhlas ml

Odpověď:

Dobrý den,

zodpovědné je za to město. Dnes bylo dohodnuto, že podél plotu budou osazeny betonové žlabovky, které zajistí odvod vody směrem do rybníka.

Jímku je třeba osadit dle výkresu v projektu přípojky a může to udělat kdokoli. Stejně tak je třeba připravit napájecí kabel a jistič dle PD. Následné zapojení celého systému provede odborná firma - dodavatel jímek, až budou všechny osazeny a přivedeno napájení.

S pozdravem

M.Mach

starosta 

Reakce: 968 reakcí

25.07.2018 / Starosta
Otázka: Vážený pane starosto,
dne 24. 7. 2018 jsem navštívila lesopark Debř, ve kterém se minulý rok 2017 těžilo dřevo, tím byly na mém pozemku (č. 1642 o výměře 1471m2) těžkými stroji vytlačeny koleje a pozemek se stal tzv. oraništěm. Požádala jsem telefonicky Vašeho tajemníka o nápravu a chci městu za ni poděkovat.
Jako vlastník jsem však byla velice překvapená s využitím pozemku. Pozemek je v přírodní rezervaci a na katastrálním úřadu veden jako sportoviště a rekreační plocha a s tímto záměrem byl také městu několik let pronajímán. Nikdy jsme s otcem a zároveň původní vlastník pozemku Ivanem Janatkou nepovolili z pozemku udělat parkoviště. O tomto záměru jste mě měli informovat. Parkoviště není placené, ale je určeno pro návštěvníky místního koupaliště, čímž bych se chtěla domluvit na změně výše nájmu. Pokud vím, tak na celém území přírodních rezervací je zakázáno hospodařit na pozemcích způsobem vyžadujícím intenzivní technologie, zejména prostředky a činnosti, které mohou způsobit změny v biologické rozmanitosti, struktuře a funkci ekosystému anebo nevratně poškozovat půdní povrch. Ráda bych celou záležitost probrala osobně.
Předem děkuji za Vaši odpověď.

S pozdravem

Barbora Janatková
barbora.janat@gmail.com
 


Barbora Janatková

Odpověď:

Dobrý den,

parkování v době letní sezóny koupaliště byl vždy v posledních letech obrovský problém, ulice kolem byly neprůjezdné a bylo to nebezpečné a pro všechny nepříjemné. Stání na louce v Debři, z níž větší část patří městu, bylo povoleno výjimkou Správy CHKO a následně i dopravní značení příslušnými úřady. Na louce se nevyskytují žádné vzácné organismy. Co se týče naší nájemní smlouvy, tak ji vyhledám, prostuduji a ozvu se Vám.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: 29 reakcí

08.07.2018 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, měl bych připomínku k dopravnímu značení ve Mšeně.
Na několika křižovatkách je značení docela zmatečné.
Lehce  se stane, že se ve stejné křižovatce setkají dvě vozidla a jedno dává přednost vozidlu jedoucímu zprava a naopak toto má před křižovatkou značku “dej přednost v jízdě”.  Takto chybně označených křižovatek je ve Mšeně několik.
Například ul. Žižkova a Cinibulkova, Cinibulkova - Tyršova, Tyršova - J.A. Komenského, nově i Pod Javorem - Cinibulkova.
U výše uvedených křižovatek se teoreticky mohou setkat dvě vozidla, která se dostanou do patové situace a budou si dávat přednost navzájem a přitom obě dle dopravních předpisů.
Dále značka “dej přednost v jízdě” na křižovatce Tyršova - Masarykova je tak výrazně vybledlá, že o její platnosti by se asi dalo s úspěchem pochybovat.
A největší “perlou” je značení na dočasné parkoviště z ulice Jezerní směrem Debř. Na začátku cesty na úrovni dětského hřiště je označení “jednosměrná ulice” a na konci plotu ještě před loukou je zákaz vjezdu. Kdokoliv tam tedy vjede nemá možnost legálně dostat se pryč.
Popravdě nevím, kdo přesně je za dopravní značení v obci zodpovědný, ale určitě by se to mělo zkontrolovat a opravit.
Dle mých zkušeností i mnohem větší města postupně omezují regulaci přednosti v jízdě dopravními značkami v postranních ulicích a přednost je dána jednoduše předností zprava. Osobně bych toto řešení upředňostnoval i ve Mšeně.
Děkuji, Martin Chaloupka. 


Martin Chaloupka

Odpověď:

Dobrý den,

děkujeme za podnět, budeme se tím zabývat.

S pozdravem

Martin Mach

 

starosta 

Reakce: 21 reakcí


< zpět

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49