Bezdězy z Vrátenské hory (foto: J.Trevisan)Poklička z úpatíHistorická listina z roku 1352 - více v kapitole HistorieMěstské lázně po sezóně

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


08.07.2018 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, měl bych připomínku k dopravnímu značení ve Mšeně.
Na několika křižovatkách je značení docela zmatečné.
Lehce  se stane, že se ve stejné křižovatce setkají dvě vozidla a jedno dává přednost vozidlu jedoucímu zprava a naopak toto má před křižovatkou značku “dej přednost v jízdě”.  Takto chybně označených křižovatek je ve Mšeně několik.
Například ul. Žižkova a Cinibulkova, Cinibulkova - Tyršova, Tyršova - J.A. Komenského, nově i Pod Javorem - Cinibulkova.
U výše uvedených křižovatek se teoreticky mohou setkat dvě vozidla, která se dostanou do patové situace a budou si dávat přednost navzájem a přitom obě dle dopravních předpisů.
Dále značka “dej přednost v jízdě” na křižovatce Tyršova - Masarykova je tak výrazně vybledlá, že o její platnosti by se asi dalo s úspěchem pochybovat.
A největší “perlou” je značení na dočasné parkoviště z ulice Jezerní směrem Debř. Na začátku cesty na úrovni dětského hřiště je označení “jednosměrná ulice” a na konci plotu ještě před loukou je zákaz vjezdu. Kdokoliv tam tedy vjede nemá možnost legálně dostat se pryč.
Popravdě nevím, kdo přesně je za dopravní značení v obci zodpovědný, ale určitě by se to mělo zkontrolovat a opravit.
Dle mých zkušeností i mnohem větší města postupně omezují regulaci přednosti v jízdě dopravními značkami v postranních ulicích a přednost je dána jednoduše předností zprava. Osobně bych toto řešení upředňostnoval i ve Mšeně.
Děkuji, Martin Chaloupka. 


Martin Chaloupka

Odpověď:

Dobrý den,

děkujeme za podnět, budeme se tím zabývat.

S pozdravem

Martin Mach

 

starosta 

Reakce: 2 reakce

25.05.2018 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, v jaké frekvenci jsou v poslední době vyváženy modré kontejnery na tříděný papír? Jsou totiž neustále plné. Dodržuje AVE termíny svozu? Děkuji za rychlou odpověď, Václav Novák 

Kontejnery na popír

Odpověď:

Dobrý den,

frekvence je mnoho let stejná, tj. vyváží se každých 14 dní v pondělí a firma svozy provádí. Jsme si tohoto problému vědomi a pokusíme se kontejnery "odlehčovat" při svozech odpadu prováděných našimi zaměstnanci.

Martin Mach

starosta 

Reakce: 7 reakcí

28.04.2018 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli máte informace o tom jak to bude vypadat z priezdovymi cesty že Msena na Melnik když bude probihat rekonstrukce kokorinsko ulice u Mělníku.  Předem děkuji. GH 

Gavin Huban

Odpověď:

Dobrý den,

zatím nemáme žádné přesné informace. Až je budeme mít, zveřejníme v Aktualitách.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: 2 reakce

18.04.2018 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
chci se prosím zeptat proč nám a našim sousedům nebyly vyvezeny popelnice.
Děkuji Vyhlas   č.p61 


Vyhlas Josef

Odpověď:

Dobrý den,

pravděpodobně jste vystavili nádoby v nesprávný týden (při 14-denním svozu se sváží v lichý týden).

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

10.04.2018 / Starosta
Otázka: Dobrý den p.starosto,
chtěla bych se zeptat na cestu,která vede pod školkou.Cesta je zavezena rozdrcenou sutí ,střepy z dlaždiček a skleněné střepy.To vede až k ulici na Výsluní .Než se zavezla byla v pořádku a nebylo zapotřebí zavážet.Teď se nedá po cestě chodit natož jezdit na kole ,abychom si neprořízly kolo .Malé dítě upadne a rozřízne si ruku o střepy. Děkuji za odpověď 


Radka Doležalová

Odpověď:

Dobrý den,

byl jsem se tam teď podívat a máte pravdu, je to špatné. Naši zaměstnanci použili bohužel nekvalitní recyklát s nežádoucími příměsemi. Pokusíme se s tím něco udělat.

S pozdravem

M.Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

14.03.2018 / Starosta
Otázka: Dobrý den,nové chodníky je potřeba nyní na jaře utáhnout pokud bude podklad pod nimi přijatelně tvárný. Tím se kostky vyrovnají a nebudou náchylné na vypadávání. Pracovníci firmy H-INTES na to upozornovali ( tedy říkali to urcitě mne). Prý by se to mělo takto utahovat pár let po sobě...Zatím to nebylo ani jednou. Myslím si , že je nutné nepropásnout ten správný okamžik. Děkuji, Jan Švec 

Jan Švec

Odpověď:

Dobrý den,

prošli jsme návod k údržbě, ba i hovořili se realizační firmou Grano, která dlažby prováděla a zjistili jsme, že žádné takové doporučení není. Zastaví se za vámi referent správy majetku města a probere problematická místa, která se následně pokusíme zlepšit.

S pozdravem

Martin Mach
starosta

starosta 

Reakce: 1 reakce

13.03.2018 / Městský úřad
Otázka: Dobry den. Tak nevim zda se ptat, oznamovat ci upozornovat /mam jiz sve zkusenosti-pomnik holocaustu/, zrejme nejlepsi bude konstatovat. Je velka skoda,ze mistni ZS nema ve svem okoli vice pomniku - bylo by evidentne stale o cem psat . Dnes je 13,3, bylo 10,3 a take 7,3- je smutne ze se prave tento den obcane dozvidaji,ze  ma mesto nove kontejnery na pouzity olej, ale ze mame krasnou budovu skoly, ktera nese jmeno naseho 1. presidenta - MASARYKOVA SKOLA - a primo pred budovou skoly i  pomnik s bustou TGM - ze bychom opet zapomeli? Nehodilo by se uctit pamatku alespon kvetinou? Budu se opakova, ale NAROD, KTERY NEZNA SVOU HISTORII SI BOHUZEL ZASLOUZI TO, CO SE V POSLEDNI DOBE DEJE V NASI ZEMI. Dekuji 

zivna jana -CUKR

04.03.2018 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
mám prosbu, jestli by bylo možné mě zařadit do seznamu případných zájemců/dobrovolníků pro výsadbu sazenic v Cinibulkově stezce. Když jsme byli před týdnem s rodinou na výletě, tak jsme potkali jednoho lesníka, který odklízel škody po poslední polomu a dozvěděli jsme se, že se chystá výsadba cca 10.000 sazenic na obnovu zdecimovaného prostoru. Zkusil bych s sebou případně dovézt i pár ochotných rukou z řad skautů. Děkuji, Lukavský (bývalý občan z Velkého Újezda :) ) 


Václav Lukavský

Odpověď: Dobrý den,
velmi se Vám omlouvám za tak pozdní odpověď, zvlášť, když chcete nabídnout své služby městu. Na pondělním jednání Zastupitelstva města Mšena (12.03.2018) byla sdělena informace, že společné sázení stromků se plánuje v druhé polovině dubna. Předběžně se uvažuje o neděli 15. dubna. Podrobnější informace o akci budou sděleny v aktualitách na těchto stránkách města, popřípadě na konkrétnější otázky Vám odpoví revírník městských lesů pan Konopík na tel. 602305588.
Ještě mi dovolte, abych Vám poděkoval za Váš zájem o pomoc městu a jsem s pozdravem.


Zdeněk Koudelka
tajemník 

Reakce: žádná reakce

29.01.2018 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, chceme ocenit snahu města Mšena,  řešit (předcházet) případnému ohrožení zdraví občanů,  či soukromého majetku od nepatřičně vysázených stromů(smrky-Sedlec)při budoucích větrných poryvech.
Děkujeme Vyhlasovi č. p. 61 Sedlec 


Josef Vyhlas 75

05.01.2018 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, při volbách preziudenta bude ve Věšem městě. prosím o informaci, kam mám zajít volit. děkuji Rejmon 

Jiří Rejmon

Odpověď:
Dobrý den,
ve Mšeně se volí v obřadní síni v budově radnice na nám. Míru 1.

S pozdravem
Zdeněk Koudelka
tajemník 

Reakce: žádná reakce


< zpět

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47