VojtěchovOlešnoKlika, kostel sv. MartinaEvangelický kostel

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2019 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


10.10.2017 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je přímo v Mšeně možno získat na léto nějaké ubytování v soukromí pro dvě osoby.
Ráda bych s dcerou o prázdninách poznala Kokořínsko. Předem moc děkuji za informaci. Pavla Zemaníková, Ostravice 


Pavla Zemaníková

Odpověď:

Dobrý den,

na Váš dotaz odpovím, že možné to určitě je, ale já Vás mohu odkázat pouze na naše stránky www.mestomseno.cz , kde v sekci INFORMACE PRO TURISTY najdete SLUŽBY (UBYTOVÁNÍ) ve Mšeně i v blízkém okolí. Přeji Vám krásné zážitky z návštěvy Mšena.

S pozdravem
Zdeněk Koudelka

tajemník 

Reakce: žádná reakce

24.09.2017 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
Cca 4tý měsíc chybí  v Sedleci značka konec obce ve směru na Hradsko.Mohu se zeptat z jakého důvodu?(byla ukradena,nebo je někde v "opravě"?)Další dotaz je též k značce obce,ale tentokrát k začátku obce a to ve směru od Skramouše na Větrák u domu p.Novaka.Nemohla by být vyčistěna od zeleného povlaku ,za chvíli nebude vidět do jakého města turisti přijíždějí.Myslim,že si přijíždějící  zaslouží hezčí uvitání....město se přece nemá za co stydět ba naopak.A vůbec nestálo by zato popřemýslet o přidání třeba květin ,či jiné výzdoby jako to mají i v jiných obcích (viz.Stranka).Samozřejmě myslím i na přilehlé obce patřící ke Msenu.Poslední dotaz ,mnou již několikrát vzneseny .Bylo by možné do Sedlece prosadit na inspektorátu sníženou rychlost v obci na 30km/h jako to máte u vás ve Mšené?Vím ,že jste mne několikrát odmítli ,přesto se ptám znovu,proč to někde jde a někde nikoliv.
Děkuji s pozdravem Vyhlas ml. 


Vyhlas ml.

Odpověď:

Dobrý den,

dovoluji si odpovědět na Vaše otázky:
1. V Sedlci byla značka opravdu ukradena, byla objednána nová, v blízké době bude instalována.
2. Děkuji za upozornění na špinavou ceduli, naši zaměstnanci ji vyčistí.
3. Na Váš "poslední dotaz" odpovím, že tyto podněty předložím radě města k projednání na nejbližším zasedání rady a o výsledku jednání Vás budu informovat.

S pozdravem

Zdeněk Koudelka

tajemník 

Reakce: 1 reakce

22.08.2017 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
chci se zeptat, jestli je umístění radaru na Romanově konečné? V současné době nejde skoro vidět za cedulí zastávka a přijde mi tak zbytečné ho na toto místo umisťovat.
S pozdravem Jitka Dlouhá 


Jitka Dlouhá

Odpověď:

Dobrý den,

ano, umístění je konečné, neboť jinde není vhodný sloup. Označník tam nevhodně umístila firma ČSAD SČ a budeme jej muset posunout.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

18.08.2017 / Starosta
Otázka: V Kanině mě lidi nemají rádi. Píšou na mě udání. Posílají kontroly na mou neziskovou organizaci! To jen proto, že se snažím uchránit rozpočet od tunelování. Co s tím mám, pane starosto, dělat? 

Michal Hanzelín

Odpověď:

Vážený pane,

obávám se, že Vám příliš nepomohu, neboť nemám žádnou dobrou radu. Každý, kdo se veřejně angažuje, musí počítat s reakcí okolí, občas i s nějakým příkořím. Možností máte celou řadu, ale volba je opravdu na Vás - např. vytrvat, rezignovat, změnit styl nebo obec, vyhrát volby apod.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

10.08.2017 / Městský úřad
Otázka: Dobry den chtel bych se zeptat zda u vas pobliz msena nemate nejake volne misto kde by mohla stat maringotka a mohl bych v ni bydlet? Dekuji za odpoved 

Pavel Hirman

Odpověď:

Dobrý den,

situace ve Mšeně je taková, že Vás odpovědí příliš nepotěším. Umístění maringotky k trvalejšímu bydlení na pozemcích města je velmi problematické z hlediska Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko a také z hlediska Městské památkové zóny Mšeno. Když k tomu ještě přidám problémy s napojením na vodu, elektřinu a kanalizaci, tak jediným mým možným sdělením je, že město takové pozemky k dispozici nemá. Doporučuji proto jednat s jinými subjekty, například kempy, sportovními organizacemi nebo fyzickými osobami. Ty případně mohou splnit podmínky pro umístění maringotky k trvalejšímu bydlení.

S pozdravem

Zdeněk Koudelka

tajemník 

Reakce: žádná reakce

09.08.2017 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, nebylo by možné přidat kontejnery na plast a papír (nebo zvýšit frekvenci odvozu) u kontejnerového stání na Podolci? Poslední měsíce jsou kontejnery stále přeplněné a už se tam vedle "skladují" i další odpadky. 

Václav Novák

Odpověď:

Dobrý den,

vlivem dovolených u dodavatele služeb nešlo odpovědět dříve. Bude přidán jeden kontejner, více se nevejde. Četnost svozu prozatím zvýšit nelze z kapacitních důvodů na straně dodavatele, na příští sezónu to snad bude možné.

Nepořádek je na tomto stanovišti hrozný, ač tam zaměstnanci města uklízejí několikrát týdně. Bohužel, je to tak každé léto, kdy  do města a okolí přesídlí velké množství obyvatel jiných měst a odkládají sem, co je napadne. Pokud lidé nebudou sešlapávat PETky a krabice, tak kontejnery nikdy nemohou kapacitně stačit, jsou plné vzduchu.

Martin Mach

starosta 

Reakce: 1 reakce

24.07.2017 / Starosta
Otázka: Vážený pane starosto,

posílám Vám fotky z Vojtěchova po bouřce. Takhle to vypadá už leta, letos ještě hůř (kácí se). Neuvažujete o úpravě Pivovarské rokle stejně jako jste nechal opravit Boudeckou? Rybník Stříbrník je pořád mělčí. Pamatuji ještě, když jsem v něm při koupání nestačila. Myslím, že není správné, aby se z rybníku stala bažina. Nemohla by se obec podílet na odbahnění?

S pozdravem

Jana Novotná, Vojtěchov 2

P.S.: Včera jsem se byla po dešti podívat u rybníka a kolem mě v zatáčce projelo auto. Ohodilo mě od hlavy k patě, kompletně promočená a od bahna! 


Novotná

Odpověď:

Dobrý den,

zachytávání vody v takto strmých krátkých roklích je velmi obtížné, ale nějaké opatření provedeme. Celkovou rekonstrukci této lesní cesty neplánujeme, má malý hospodářský i turistický význam.

Odbahnění rybníka by jistě bylo žádoucí, neprovádělo se zde desítky let, jestli vůbec někdy. Příspěvek na odbahnění město neposkytuje (většina sedimentu jistě nepochází z naší rokle), ale můžeme Vám pomoci zprostředkovat státní dotaci.

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

24.07.2017 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den.
Nebudete do budoucna uvažovat o vybudování bosé stezky?  


Monika

Odpověď:

Dobrý den,

před Vaším dotazem jsem nikdy o něčem podobném neslyšel. Nyní jsem se dovzdělal a myslím, že bude zapotřebí, abychom si to někde osobně vyzkoušeli a mohli poté usoudit, zda taková atrakce má u nás smysl. Jinak příznivce bosé chůze potkávám v našich lesích poměrně často a vypadají spokojeně. Možná ale jde o jinou cílovou skupinu.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: 2 reakce

24.07.2017 / Starosta
Otázka: Dobrý den,chtěla bych se zeptat ohledně plánovaného budování kanalizace v Sedlci v tomto roce -kdy začnou výkopové  a další práce?Přece jen ,je už konec července a stále se nic neděje.
Děkuji za odpověď
Zdeňka Vyhlasová
 


Zdeňka Vyhlasová

Odpověď:

Dobrý den,

věřím, že již velmi brzy. Ve středu máme první schůzku se stavební firmou, poté budeme vědět víc a budeme vlastníky nemovitostí v Sedlci informovat. Sledujte Aktuality tohoto webu.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

13.06.2017 / Starosta
Otázka: nechtel bychte poslat par fotek vasich oslav ce msene 

vasek

Odpověď:

Dobrý den,

děkuji, máme jich dost od spřáteleného fotografa, ale určitě bychom přivítali videa, která návštěvníci oslav pořídili.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce


< zpět

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46